Bütün Crack'ler Bilgisayara Zarar Verir mi?

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Soru başlıktaki gibi. Örneğin oyun için crack indiriyorum. Hem Kaspersky Free ile hem de Malwarebytes-Anti Malware ile taratıyorum herhangi bir şey çıkmıyor. Ama crack olduğu için içimde hep şüphe kalıyor :D
Bütün crackler virüslü müdür? Veya bilgisayara zarar verir mi?
Örneğin kardeşimin dizüstü vardı. Windows 10 kurdum (Microsoft'un sitesinden indirdim). Sonra crack indirdim, benim bilgisayarımda o iki programla tarattım bir şey çıkmadı ben de o programla Windows'u crackledim. Sorun olur mu?

Örneğin hani bilinin şu Crack sitelerinden NFS Payback Crack indirdim. Çıkmadı da örneğin hani :D Bu taramaları yaptıktan sonra crack uygulasam illa bi şekilde zarar mı verir?

Orijinal bir uygulamayı bir şekilde değiştirip oynamalar yapıyorlar. Yani uygulamanın yazılımı değiştiriliyor. O yüzden windows a zararlı (olabilir). Tabi bu konu hakkında profesyonelleşmiş biri olmadığım için en doğrusunu bilemem. Ama kodlarıyla oynanmış bir uygulama pek de güven vermiyor insana.

Dürüst olmak gerekirse çoğumuzun bilgisayarın da crackli program veya programlar var bunlar trojan bazende keylogger barındırabiliyorlar.

Virüstotalde bütün Antivirüs programlarına yakalanan bir zararlı yazılımı birkaç adımla dosyayı şifreleyip antivirüslere yakalanma oranı düşüren yöntem vardı.Bir kaç ay önce görmüştüm pek ilgimi çekmemişti ama sanırım böyle bir şey mümkün. O yüzden bize güvenilir yerlerden indirmek dışında bir şeçenek kalmıyor.

Soru başlıktaki gibi. Örneğin oyun için crack indiriyorum. Hem Kaspersky Free ile hem de Malwarebytes-Anti Malware ile taratıyorum herhangi bir şey çıkmıyor. Ama crack olduğu için içimde hep şüphe kalıyor :D
Bütün crackler virüslü müdür? Veya bilgisayara zarar verir mi?
Örneğin kardeşimin dizüstü vardı. Windows 10 kurdum (Microsoft'un sitesinden indirdim). Sonra crack indirdim, benim bilgisayarımda o iki programla tarattım bir şey çıkmadı ben de o programla Windows'u crackledim. Sorun olur mu?
Bende bunu After Effects ve Illustrator indirirken düşündüm.Adobe Creative Clouddan indirdim.Sana tavsiyem crack konusuna hiç girme.

Yeni konular

Geri
Yukarı