Bütün oyunların FPS'i durduk yere düştü

İşletim sistemi
Windows 10

Halaxsi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Grove Street
Daha fazla  
Her şeyden önce şunu söylemeliyim ki donanım bilgim aşırı az. Yani bana bir şey diyecekseniz basit anlatın teknik terimler karşısında mağara adamı gibi kalıyorum. Geçen günlerde laptop normalken bugünlerde durduk yere oyunlar aşırı kasmaya başladı. Oyun laptopunda shader packli Minecraft bile oynayamıyorum o kadar vahim durum. Dün oynamadığım oyunları kaldırıp yer açtıktan sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım. İlk başta yalnızca oyunda sorun var sanıyordum ancak bütün oyunlar felç olmuş, 30 FPS olsa şükrediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benim laptop şu:

Her şeyden önce şunu söylemeliyim ki donanım bilgim aşırı az. Yani bana bir şey diyecekseniz basit anlatın teknik terimler karşısında mağara adamı gibi kalıyorum. Geçen günlerde laptop normalken bugünlerde durduk yere oyunlar aşırı kasmaya başladı. Oyun laptopunda shader packli Minecraft bile oynayamıyorum o kadar vahim durum. Dün oynamadığım oyunları kaldırıp yer açtıktan sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım. İlk başta yalnızca oyunda sorun var sanıyordum ancak bütün oyunlar felç olmuş, 30 FPS olsa şükrediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benim laptop şu:

Şarja takılı olmayınca pil tasarrufu modunda çalışıyorlar. Bu da performans (FPS) düşmesi demek. Pile takılı mı diye kontrol et. 2. olarak ne zaman aldın bu bilgisayarı? 3. olarak ise iade kapsamında mı? İade kapsamında ise iade et çünkü çok büyük kazıklanmışsın. Laptoptaki ekran kartı fazlasıyla güçsüz. 30 FPS falan almanız normal kısaca.

Benim laptop şu:

Benim de başıma geldi NVIDIA ve Windows güncellemelerini yapınca düzeliyor.

Normalde öyle oynardım son zamanlarda bunun yanlış olduğunu fark ettim. Geceleri şarj ediyorum sabahları şarj takılı olmadan oynuyorum. Bitince yine takıyorum doluyor çıkarıyorum yine oynuyorum.
Şarja takarak oynarsanız daha çok performans alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı