Büyük şehirde okul okumak

Enes Alıcı

Decapat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlara sormak istediğim birkaç soru var. Ben küçük bir şehirde yaşadığım için okulum evime 30 dk falan uzaklıkta. Ama yine de bazen bana zor geliyor. Acaba büyük şehirde yaşayanlar okula kaçta gidiyorsunuz? Eve kaçta geliyorsunuz? Bunlar çok zor geliyor mu? Sabahın erken saatlerinde uyanıp okula gitmek aşırı zor olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar öncelikle büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlara sormak istediğim birkaç soru var. Ben küçük bir şehirde yaşadığım için okulum evime 30 dk falan uzaklıkta. Ama yine de bazen bana zor geliyor. Acaba büyük şehirde yaşayanlar okula kaçta gidiyorsunuz? Eve kaçta geliyorsunuz? Bunlar çok zor geliyor mu? Sabahın erken saatlerinde uyanıp okula gitmek aşırı zor olmalı.
Evin konumuna göre değişir, 2-3 otobus/metro değiştirerek de gidebilirsin 15dk bir yürüyüşün atdından da gidebilirsin.

Büyük şehirlerde okuyanlar okullarına senden daha hızlı gidiyordur, 30dk uzun bir süre bile sayılabilir. Büyük şehirden kastın sadece İstanbul sanırım.

Mersin'de yaşıyorum 8. sınıfım okulum evime yürüyerek 20 dk civarı ama servisle gidiyordum sabah 6:00 da uyanıp 12:40 da okuldan çıkıp 12 50 gibi evde oluyordum.

Bursa'da yaşıyorum evim okula çok yakın, normalde yuriyerek 10 dakika kopek koşturursa 3 dk'de okuldayız. Aslinda otobuste var da ben tercih etmiyorum. Otobüsler köylere bile gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbuldayim okula 1saatte gidiyorum trafik vs olur diye de garanti olsun diye 7.20'de cıkıyorum dersler 9'da başlıyor. Harbi zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı