Büyüme hormonu takviyesi nasıl alınır?

Arkadaşlar boyumu kısa buluyorum. Anne babam uzun değil. Doktora gitsem verir mi bu büyüme hormonu ilacını? Daha önce giden var mı? Anne 1.50 baba 163 falan herhalde. Annen baban kısa daha uzamazsın demeyin eğer plaklar açıksa uzama devam ediyor diye biliyorum. Gerçi plaklar açık mı değil mi daha doktora gitmedim.

Bende 15 yeni girdim 174'175 boyum var bence iyi.

Somatotropin hormonu ilaç şeklinde verilebiliyor diye biliyorum. Ancak sen bunu kullanarak boyunu uzatamazsın. Boy uzaması yerine devleşirsin. Az olması durumunda cüceleşirsin. Boy daha çok gen ile alakalı.

Anlamadım dediğinizi ne çarkı?

Ben plak yerine çark diyorum daha komik geliyor bana :) 15 yaşında olmanızdan kaynaklı olarak bilgi eksikliği çektiğinizi görüyorum. Boy konusunu basitçe açıklayayım.

Vücudunuzda bulunan genler yani sizi oluşturan genetik şifrenizin el verdiği düzeyde uzayabilirsiniz. Uzman kişiler tarafından yapılmayan ek müdahaleler içerideki sistemi bozabilir ve size daha çok zarar verebilir.
Boyunuzu basketbol oynayarak, süt içerek veya kendinizi çektirme gibi dış etkenler ile uzatamazsınız. Sadece sürece azıcık destek olursunuz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    3,6 KB · Görüntüleme: 40
Ben plak yerine çark diyorum daha komik geliyor bana :) 15 yaşında olmanızdan kaynaklı olarak bilgi eksikliği çektiğinizi görüyorum. Boy konusunu basitçe açıklayayım.

Vücudunuzda bulunan genler yani sizi oluşturan genetik şifrenizin el verdiği düzeyde uzayabilirsiniz. Uzman kişiler tarafından yapılmayan ek müdahaleler içerideki sistemi bozabilir ve size daha çok zarar verebilir.
Boyunuzu basketbol oynayarak, süt içerek veya kendinizi çektirme gibi dış etkenler ile uzatamazsınız. Sadece sürece azıcık destek olursunuz.
Dediklerinizi biliyorum tabiki plakları da biliyorum ama çark deyince anlamadım.

Uzark mı ki bu saatten sonra ? Yani belki bı kaç cm ayrıca 5 6 aydır uzamıyorum. Ondan işkillendim.
Covid zamanında bi arkadaşım 160 ya vardır ya yoktur. Covid sınavlarına girdiğimizde adamı tanıyamadık. 188 olmuş. Abartmıyorum. 1 senede 20 santim attı. Yaşımız 15'ti.

Geri
Yukarı