Büyüme hormonu tedavisi

svjzib

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 23 yaşındayım boyumdan memnunum (1.77) ama sorunun yüzüm ellerim ve ayaklarımla (40 numara) bunları çok kafama takıyorum. Normalde genç yaşta uygulanıyor ama yetişkinler için de birkaç şey duydum acaba bu tedaviyi olabilir miyim, bir bilginiz var mı? Yan etkisi ya da zararı olur mu?

Resmen kendimi iğrenç hissediyorum konu kız konusu değil ama kendimi soyutladığımdan hiç sevgilim bile olmadı. Böyle birine kim neden baksın ki diye çok kafama takıyorum bildiğim kadarı ile kızlar dikkat ediyor bunlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de boyum kısa 1.70, 21 yaşındayım. Ayak numaram 43 ve ellerim de 1.80 boyundaki arkadaşlarım kadar falan yani boyuma göre baya büyük.
Ama bende bunun olmasının sebebi muhtemelen çok hızlı büyüyen biri olmam ve boyumun erken durması. (Boyum 13 yaşında durdu). Belki biraz da yıllarca düzenli basketbol oynamış olmam olabilir.

Estetik amaçlı büyüme hormonu tedavisi olmaz.
Sence kötü mü böyle olmam garip değil mi

Benim de boyum kısa 1.70, 21 yaşındayım. Ayak numaram 43 ve ellerim de 1.80 boyundaki arkadaşlarım kadar falan yani boyuma göre baya büyük.
Ama bende bunun olmasının sebebi muhtemelen çok hızlı büyüyen biri olmam ve boyumun erken durması. (Boyum 13 yaşında durdu). Belki biraz da yıllarca düzenli basketbol oynamış olmam olabilir.
Böyle olmam garip ve kötü değil mi

Sence kötü mü böyle olmam garip değil mi

Böyle olmam garip ve kötü değil mi
Çok zayıf mısın? Çünkü çok uzun olup aşırı zayıf olduğu için yapısından dolayı elleri ve ayakları aşırı küçük olan arkadaşlarım var benim de.
1.80'den uzun olup, 41 giyen ve elleri benim ellerimden küçük olan arkadaşım da var.

Çok zayıf mısın? Çünkü çok uzun olup aşırı zayıf olduğu için yapısından dolayı elleri ve ayakları aşırı küçük olan arkadaşlarım var benim de.
1.80'den uzun olup, 41 giyen ve elleri benim ellerimden küçük olan arkadaşım da var.
Bir kaç ameliyat geçirdiğim için zayıfladım 55 kiloyum ama spora yazılacağım kilo alırsam yüzüm ve diğer yerlerde değişiklikler olur mu? Bir de senin arkadaşın bana benzediği için soruyorum onun durumu nedir dışardan garip kötü duruyor mu y da o taez tepkiler alıyor mu kızlarla vs arası ne durumda

Bir kaç ameliyat geçirdiğim için zayıfladım 55 kiloyum ama spora yazılacağım kilo alırsam yüzüm ve diğer yerlerde değişiklikler olur mu? Bir de senin arkadaşın bana benzediği için soruyorum onun durumu nedir dışardan garip kötü duruyor mu y da o taez tepkiler alıyor mu kızlarla vs arası ne durumda
Aslında kötü durmuyor. Çok zayıf sadece. Kıyafetleriyle birlikte çok kemik gibi kalmıyor ama kilosu senden bile düşük olabilir. Sebebi belki kemik yapısıdır.
El ve ayak boyutları bu yaştan sonra sporla değişemez bence. Sonuçta büyümeyi tamamlamış oluyoruz bu dönemde. Kemiklerin boyutu değişemez. Sadece Kasları geliştirebilir veya deriyi kalınlaştırabilirsin. Ama deri kalınlaştırmak da mantıklı olmaz zaten.

Bunlar dışında bende de bir problem var: Ellerim ve ayaklarım kemik olarak iri ama aşırı zayıf. Sadece kemikten ibaret gibi yani. Resmen yağ hiç yok o bölgelerimde. Vücut yapım ve kemiklerim de iri olmasına rağmen böyle. Bazen bu tarz dengesizlikler oluyor.

55 kiloyum demişsin kilo ile yüzünün oturacağını düşünüyorum. Ben de 21 yaşındayım 1.80 boyum var ama yüzüm çocuksu diyebiliriz ve köseyim hatta 16 17 yaşındakiler bana onlardan küçüğüm gibi davranıyor genelde yüzüm yüzünden. Ayrıca ben de 40-41 numara giyiyorum ellerim ve bileklerim de çok ince ortalamaya göre. Ellerim küçük ayrıca diğer yakınlarıma göre. El ve ayak boyutuna bir şey yapabileceğini sanmıyorum ama yüzüne gelirsek kilo ile oturuyor ben 84 kilodan 75'e düştüm daha yeni ve insanlar fark edip yüzün oturmuş diyorlar. Spor yapmaya başlayacağım demişsin vakit ayırabilirsen cidden git çünkü cevaplarından kafanı bu olaya çok taktığını çıkardım. Hem kafa dağıt hem de vücudunu daha sağlıklı hale getir. Kızlar da bakıyor hocam sıkma canını.

Ayrıca herkeste problem olabiliyor benim tüm yağlarım bacaklarımda toplanıyor her zaman. Bildiğin ince belli çay bardağı fiziği var belim ince fakat kalça ve bacakta çok kalınlaşıyor. Ben çok garipsiyordum fiziğimi ama insanlar normal deyip duruyordu artık teselli etmek mi üzmemek için mi bilmiyorum. Ama spor fiziksel orantısızlıkları zamanla azaltıyor bence. Ben ince belden normal çay bardağına döndüğümü düşünüyorum en azından 😅 takma kafana.

55 kiloyum demişsin kilo ile yüzünün oturacağını düşünüyorum. Ben de 21 yaşındayım 1.80 boyum var ama yüzüm çocuksu diyebiliriz ve köseyim hatta 16 17 yaşındakiler bana onlardan küçüğüm gibi davranıyor genelde yüzüm yüzünden. Ayrıca ben de 40-41 numara giyiyorum ellerim ve bileklerim de çok ince ortalamaya göre. Ellerim küçük ayrıca diğer yakınlarıma göre. El ve ayak boyutuna bir şey yapabileceğini sanmıyorum ama yüzüne gelirsek kilo ile oturuyor ben 84 kilodan 75'e düştüm daha yeni ve insanlar fark edip yüzün oturmuş diyorlar. Spor yapmaya başlayacağım demişsin vakit ayırabilirsen cidden git çünkü cevaplarından kafanı bu olaya çok taktığını çıkardım. Hem kafa dağıt hem de vücudunu daha sağlıklı hale getir. Kızlar da bakıyor hocam sıkma canını.

Ayrıca herkeste problem olabiliyor benim tüm yağlarım bacaklarımda toplanıyor her zaman. Bildiğin ince belli çay bardağı fiziği var belim ince fakat kalça ve bacakta çok kalınlaşıyor. Ben çok garipsiyordum fiziğimi ama insanlar normal deyip duruyordu artık teselli etmek mi üzmemek için mi bilmiyorum. Ama spor fiziksel orantısızlıkları zamanla azaltıyor bence. Ben ince belden normal çay bardağına döndüğümü düşünüyorum en azından 😅 takma kafana.
Benim sakalım falan 13 yaşında çıkmaya başladığı ve yaşıma göre biraz fazla erken olgunlaştığım, sakin olduğum için bana 14 yaşındayken bile 20 yaşından büyükler abi diyordu. Ben bir süre konuşmayıp sonra yaşımı söyleyince hayattan soğuyorlardı. 😅
Şu an da sakal yoksa lise civarı, sakal varsa 26 falan gösteriyorum(yani çevremdeki çoğu kişinin görüşüne göre).

Son düzenleme:

Benim sakalım falan 13 yaşında çıkmaya başladığı ve yaşıma göre biraz fazla erken olgunlaştığım için, sakin saldırın için bana 14 yaşındayken bile 20 yaşından büyükler abi diyordu. Ben bir süre konuşmayıp sonra yaşımı söyleyince hayattan soğuyorlardı. 😅
Şu an da sakal yoksa lise civarı, sakal varsa 26 falan gösteriyorum(yani çevremdeki çoğu kişinin görüşüne göre).
Çok teşekkür ederim arkadaşlar moral verdiniz ben sırf bu yüzden bana asla bakan olmaz kötü duruyorum çocuksu duruyorum diye üzülmüştüm kafam yüzüm küçük gözüküyor ama sanırım kilo kas ve sakalla daha iyi ve yaşıma uygun gözükebilirim

Geri
Yukarı