Büyüyünce eğlencelerimiz gidiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an 30 yaşındaki insanlar çocukluğunda oyun oynamadığı için oyun oynamıyor tahminimce. Biz oyunla büyüdüğümüz için bırakmam diye umut ediyorum. Çok sıkıcı olur ya, evden işe işten eve.
Öyle değilde şöyle dersek daha doğru olur. 30 yaşına geldiğinde önceliklerin değişiyor, yapman gereken sorumlulukların var ve vaktini daha iyi planlaman gerekiyor. O yüzden istisnalar haricinde oynamaya çok fazla zaman bulamazsın.

1 yıl öncesine kadar deli gibi oyun oynarken şimdi gittikçe azalmaya başladı. Sebebi ise gerçek dünyanın baskılarının altında kalmam oldu, geçici de olsa iş bul vb. Oyun oynayacağım elbette, ancak işten dolayı 10 saat falan oyun oynayamayacağım gibi. En acı verici olan ise Cyberpunk 2077'yi deli gibi oynamak isterken bu tür bir engelden dolayı günde 4-5 saat anca oynayabilecek olmam :( Aklımda yayıncılık yok değil, ancak ondan da korkuyorum. Ya tutmaz ise, sağlam gelir olmadıkça yine normal bir şekilde çalışacağım. Kısa ve öz cevap değişeceksin, ne yaparsan yap gerçek hayatın çevresinde boğuluyorsun ve boğulmamak için zevklerinden ve eğlencelerinden mahrum kalıyorsun. Ancak ümidini yitirme, illa ki bir çıkış kapısı vardır. Umarım benim için var olur, yoksa rahatsızlıklarım yüzünden çalışarak uzun süre yaşayamam gibi...

Benim şahsi fikrimce ileride oyun oynama sürelerim azalacak, oyun tarzım da değişecek (genellikle yaşı büyük oyuncular multiplayer oyunlardan çok hikayeli oyunlardan keyif alıyorlar gibi). Ama ben oyunları bırakacağımı düşünmüyorum.

Şu an 30 yaşındaki insanlar çocukluğunda oyun oynamadığı için oyun oynamıyor tahminimce. Biz oyunla büyüdüğümüz için bırakmam diye umut ediyorum. Çok sıkıcı olur ya, evden işe işten eve.
Eli kolu tutmayan o kadar çok ağabeyim var ki anlatamam, 35 yaşından tut 50 küsür'e kadar. Onların oyun oynama sebebi iyi oynamak değil, sohbet ve eğlence.

36 yaşındayım hala oyun oynuyorum ama o 17 yaşımdaki zamanlar gibi zevkli gelmiyor nedense. Yaşantımız o yaşa göre değişti ve kafa doldukça bir şeylerle daha farklı düşünülüyor herşey.

Örnek olarak Kozmik Karınca'yı vereyim. Adam 36 yaşında ama heyecanlı bir şekilde oyun oynuyor, kıskanıyorum. Onun gibi olmak isterdim yani o yaşlarda.

Oyun dediğin çok derin bir kavram. Sabit bir şey değil ki eğip bükesin ezberleyip bilesin. Öyle bir oyun çıkar 80 yaşında ölmeden önce şunu bir oynayayım da öyle nefesimi vereyim dersin. Oyun bu...

5-6 sene sonra yani 22-23 yaşında bir sıkıntı olmadan üniversiteyi bitirirsem işe başlayacağım.

Kardeşim hayallerini bilemem belki de bulursun ama sıradan 4 yıllık bir bölüm bitirip o yaşlarda iş bulmayı bekleme şimdiden söyleyeyim. Ona göre hedefini yüksek tut.
Büyüdükçe huylar değişebilir. Ben kendimi bildim bileli oyun oynarken eğlenebiliyorum. Yaşım ilerledikçe oyunlara farklı bir açıdan bakıp oynamaya başladım. Sıkılacağını sanmıyorum ama eskisi kadar vakit ayıramayabilirsin.

Oyun oynamak, zaman kaybıdır. Senin yanlışın "hayatım sıkıcı olur yoksa" bu fevkalede gereksiz bir ifade senin hayatın yazılı kodlara mı bağlı? Her şey oyun değil.

Eğlence tarzımız değişiyor 13-15 yaşlarında deli gibi bilgisayar oynarsın 22-25 yaşlarında zevk alamamaya başlarsın farklı eğlenceler bulursun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı