Büyüyünce eğlencelerimiz gidiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okul büyük bir nimet. İş hayatına girince asla okul hayatındaki gibi dolu dolu zamanların olmayacak. Ben oyun oynamayı bıraktım mesela. Bıraktım derken ayda toplasan 2-3 saat oyun ya oynarım ya da oynamam.

Büyüdükçe farklı hobilerin ve zevklerin ortaya çıkacak. 3 saat oyun oynamak yerine kız arkadaşımla sahilde oturup gezmeyi daha çok seviyorum ya da arkadaşlarımla vakit geçirmeyi tercih ediyorum. En kötü bilgisayar masasında harcadığım vakti gidip sporda harcarım. Yaş arttıkça imkan artıyor, sosyal çevre artıyor ve hayatın da buna göre çok fazla değişiyor. Örneğin 200 TL'ye oyun almak yerine gidip arabanın deposunu doldurmayı tercih ederim, sağda solda gezerim daha çok eğlenirim. :D Büyük konuşmamak lazım, hayatın ne getireceği belli olmaz. Asosyallik ile aşırı sosyallik arasında ince çizgiyi de çok iyi bilip korumak gerekiyor.

Ben 1 yıl önce günde en az 3 el League of Legends oynarken şimdilerde sadece web üzerinde geziyorum. Eğlence anlayışımız gitmekten ziyade değişiyor bence. Bakarsın 1 yıl sonra Technopat Sosyal'i bırakır Counter-Strike Global Offensive tarzı oyunlara başlarım. Ayrıca kişiden kişiye değişen bir durum mesela babam 40 yaşında ama güzel bir server bulursan halen Metin 2 oynar. Senin için başka bir durum olabilir.

13-15 yaşlarımda çok fazla oyun oynardım ve aşırı derece zevk alıyordum. Şu an 17 yaşındayım. Hala oyun oynuyorum lakin 13-15 yaşlarımda oynadığım kadar zevkli gelmiyor. Daha çok web de takılmayı veya bana bir şeyler katcak şeylerle uğraşmak bana daha çok zevk veriyor eğlendiriyor.

Okul büyük bir nimet. İş hayatına girince asla okul hayatındaki gibi dolu dolu zamanların olmayacak. Ben oyun oynamayı bıraktım mesela. Bıraktım derken ayda toplasan 2-3 saat oyun ya oynarım ya da oynamam.

Büyüdükçe farklı hobilerin ve zevklerin ortaya çıkacak. 3 saat oyun oynamak yerine kız arkadaşımla sahilde oturup gezmeyi daha çok seviyorum ya da arkadaşlarımla vakit geçirmeyi tercih ediyorum. En kötü bilgisayar masasında harcadığım vakti gidip sporda harcarım. Yaş arttıkça imkan artıyor, sosyal çevre artıyor ve hayatın da buna göre çok fazla değişiyor. Örneğin 200 TL'ye oyun almak yerine gidip arabanın deposunu doldurmayı tercih ederim, sağda solda gezerim daha çok eğlenirim. :D Büyük konuşmamak lazım, hayatın ne getireceği belli olmaz. Asosyallik ile aşırı sosyallik arasında ince çizgiyi de çok iyi bilip korumak gerekiyor.
Kız arkadaş bulabileceğimi pek sanmıyorum, yeni tanıştığım insanlara karşı aşırı konuşma gücüm yok. Biri bana yakınlaşırsa olabilir ama düşük ihtimal.

Arkadaşlar size 40 yaşında ve 4 çocuk babası olarak cevap vereyim. İnanmayanlar için profilimde yaşım yazıyor. Halen oyun oynayabiliyorum. Tabi eskisi gibi değil. Vaktin kısıtlı oluyor. Evde Xbox One ve PC var. Genelde oğullarım oynuyor. Bazen vardiyam uyarsa ben oynuyorum. Bazen büyük oğlanla FIFA falan atıyoruz. Artık beni yeniyor genelde. Böyle bir başka güzel. Bazen misafirliğe gelen arkadaşlar ile oynuyoruz. Hayat akıp gidiyor.

Benim aklıma takılan bir soru var. Ben 17 yaşındayım, oyunlara düşkünüm. 5-6 sene sonra yani 22-23 yaşında bir sıkıntı olmadan üniversiteyi bitirirsem işe başlayacağım. İşe başlayıp hayata atılınca eğlencelerimiz, hobilerimiz gidiyor mu? Mesela ben 30 yaşına gelsem de oyunları bırakmak istemiyorum. Hayatım sıkıcı olur yoksa.
Umarım sorumu anlamışsınızdır. Saçma anlattım biraz.

Bu size bağlıdır. Üniversiteye çalışmayı mı yoksa oyun oynamayı mı? Çalışmayı mi yokss oyun oynamayı mı? Vs.

Kız arkadaş bulabileceğimi pek sanmıyorum, yeni tanıştığım insanlara karşı aşırı konuşma gücüm yok. Biri bana yakınlaşırsa olabilir ama düşük ihtimal.
Kız arkadaş şart değil. Sağlam bir arkadaş ortamı çoğu sevgiliden üstün oluyor, benim için.

Üniversitede oyun oynamayı düşünmeyin, arkadaşlarınızı iyi seçin. Derslerinize de çalışın, devamsızlık yapmayın... Sürünürsünüz yoksa. Bakmayın üniversitede gezip tozmanın iyi bir şey gibi lanse edildiğine. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı