Bufferbloat değerleri kötü mü?

725064

Picopat
Makaleler
2
1699292936860.png

PC için limitlemeler yaparak bu hale getirdim. Yayın yapan biri değilim. Sadece oyun oynuyorum. Upload yaparken oyun oynamıyorum. Sizce değerlerim kötü mü? Öncekini aşağıya bırakıyorum. Üstteki şu an alttaki ise önceki hali.

1699293000746.png

Upload 10ms altı olmadığı sürece onay vermiyor waveform, yine ortalama değerler.

Hocam benim hat değerlerinde upload çok kötü maalesef. Bufferbloat sorunu yaşamadan önce de kötüydü şu an da da kötü. Sorunum indirme yaparken ping girmesiydi. Şu an %90 düzeldi sayılır sorunum. Bir de QoS ayarı falan çok karışık benim modemde. " Zxhn H168a v2.0" bu modemi kullanıyorum herhangi bir ayarda bulamadım.

Upload 10ms altı olmadığı sürece onay vermiyor waveform, yine ortalama değerler.

Farklı bir şekilde halledebilir miyim? Upload ı kısınca bu sefer daha da yükseliyor pingim. Serbest bırakınca da ping 250+ üstü görüyor.

Hocam benim hat değerlerinde upload çok kötü maalesef. Bufferbloat sorunu yaşamadan önce de kötüydü şu an da da kötü. Sorunum indirme yaparken ping girmesiydi. Şu an %90 düzeldi sayılır sorunum. Bir de QoS ayarı falan çok karışık benim modemde. " Zxhn H168a v2.0" bu modemi kullanıyorum herhangi bir ayarda bulamadım.

Farklı bir şekilde halledebilir miyim? Upload ı kısınca bu sefer daha da yükseliyor pingim. Serbest bırakınca da 250+ üstü görüyor.

Bazı modemlerde QoS ayarı yok. Windows'un gpedit.msc kısmından halledebilirsiniz.

Bekleyen paketleri sınırla tarzı bir şey bulunması gerek. Benim modemimde de yok. Eski modemimde yaptığım bir ayar olduğunu hatırlıyorum. Modemden modeme değişiyor.

gpedit.msc'ye girin. Bilgisayar yapılandırması - yönetim şablonları - ağ - QoS paket zamanlayıcısına girin. Ayrılabilir bant genişliğini sınırla olacak. (yanlış söylemişim biraz önce.) Ayrılabilir bant genişliğini sınırlayı etkin yapıp bant genişliği değerini 0 yapın.

Hocam dediğinizi yaptım download biraz düştü ve upload ping değeri aşırı fırladı.

1699295065672.png

Geri
Yukarı