Bugün salonda neredeyse sakatlanıyordum!

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar dostlarım yaklaşık 2 aydır fitness yapmaktayım antrenmanlarıma ve beslenmeme dikkat ediyorum kilom 78, boyum 179 cm, yağ oranım ise %21 kolum da 36 cm .Her neyse konumuza dönelim bugün çok güzel ısındım falan antrenmanımı yapıyorum derken sıra incline bench press yapmaya geldi normalde hep boş bar ya da her iki tarafa da 1.25 kglik ağırlık takarak çalışırım. Bugün ağırlık arttırmak istedim ve sadece 2.5 kglik ağırlık daha taktım ilk seti tamamladım 2. sette geçtim son 2 tekrar kaldı kaldırıyordum ki birden sağ kolum tutmaz oldu ve ağırlığı düşürdüm. Omzumun o ara çıkıp eski yerine girdiğine yemin edebilirim çok korktum açıkçası, ilk başta kolum kırıldı ya da çıktı zannettim ilk 30 saniye falan kolum hiç bir şekilde tutmadı ve front raises gibi hareketlerde de durum aynı hep 2.5 kg dambıl ile çalışıyorum bu hareketi 5 kg dambılda yaptığımda da oluyor ve anlık olarak kolum tutmuyor ve düşüyor. Sizce bu normal mi ?
Ve de söylemeyi unuttum akromion dedikleri bölgenin üstünde çok ufak bir morarma oldu.

Son düzenleme:
2 Sene fitness yaptım. Vücudunu boş barlarla veya 1.25 ile ısıtman doğru. Sen ısınmadan aldığın için ağırlığı senin vücudunda karbonhitrat. Protein ve hiç yoksa amino asit var. İğneleyip kür yapar mısın bilmem tam zamanı aslında. Vücudun zaten şişme pozisyonunda. Güçlüsün tamamda öyle hiç ısınmadık bir kasa ağırlık yükleme. Çünkü perfonrmans günden güne değişir. Uyku stres yeme içme hepsi sporda etkendir. Kontorlü elden bırakma dostum. Birkaç gün spor yapma ağrı devam ediyorsa doktora git.

2 Sene fitness yaptım. Vücudunu boş barlarla veya 1.25 ile ısıtman doğru. Sen ısınmadan aldığın için ağırlığı senin vücudunda karbonhitrat. Protein ve hiç yoksa amino asit var. İğneleyip kür yapar mısın bilmem tam zamanı aslında. Vücudun zaten şişme pozisyonunda. Güçlüsün tamamda öyle hiç ısınmadık bir kasa ağırlık yükleme. Çünkü perfonrmans günden güne değişir. Uyku stres yeme içme hepsi sporda etkendir. Kontorlü elden bırakma dostum. Birkaç gün spor yapma ağrı devam ediyorsa doktora git.
Suplementler i araştırıyorum kullanmaya başlayacağım ama benim asıl takıldığım nokta yeteri kadar ısınmadan bu kolun anlık olarak tutmaması normal değil mi ?

Suplementler i araştırıyorum kullanmaya başlayacağım ama benim asıl takıldığım nokta yeteri kadar ısınmadan bu kolun anlık olarak tutmaması normal değil mi?

Normal. Fakat üst üste aynı yerde sorun yaratırsa zamanla o zaman doktora görün. Bak supplement bile kullanmıyorsun. Zaten yenisin. Kendini fazla zorlama. Emin ol dünya vücut şampiyonu olmayacaksın. :D Bunu hobi olduğunu sakın unutma. Benim vücudum iğneliyken ters bir hareket yapmıştım o akşam ve 3 gün spor yapmamıştım. Tabi artık yapmıyorum. Masrafları sıktı. Oyuncu değilim manken değilim. O yüzden işten akşam gel spor yap yatağa girene kadar 11 oluyor.

Son düzenleme:
Normal. Fakat üst üste aynı yerde sorun yaratırsa zamanla o zaman doktora görün. Bak supplement bile kullanmıyorsun. Zaten yenisin. Kendini fazla zorlama. Emin ol dünya vücut şampiyonu olmayacaksın. :D Bunu hobi olduğunu sakın unutma. Benim vücudum iğneliyken ters bir hareket yapmıştım o akşam ve 3 gün spor yapmamıştım. Tabi artık yapmıyorum. Masrafları sıktı. Oyuncu değilim manken değilim. O yüzden işten akşam gel spor yap yatağa girene 11 oluyor.
Haklısınız hocam dediklerinizi dikkate alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı