Bulmaca oyunu V3

• Konuyu başlatan Silinen üye 311895
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 60
  • Görüntüleme 3B
Hocam yeni RAR'ı açabildiniz mi peki?

Hocam hâlâ Mia'nın günlüğündeyim farklı farklı şifreler deniyorum birisi çıkar yakında.
Hocam dürüst olayım ben yapamadım belki hâlâ uğraşanlar vardır ama ben tıkandım gerçekten çözümü merak ediyorum.

Son düzenleme:
Yarın çözen olmazsa cevapları açıklayacağım.

Saat 19:00 - 20:00 arası açıklayacağım.

İlk öncelikle zaten İlk rar'ın(B-N-C-P-III) şifresini "CuriosityCamp" bunu konuda belirttik İlk notu açtığımızda dosyada soldaki bütün harflerin BBBB şeklinde dizildiğini görüyoruz yani B.rar şifresi bbbb sonra önümüzde mia'nın günlüğü çıkıyor yazının en sonunda "Bunu düşünmek bana huzur veriyor." kelimesindeki huzur kelimesini N.rar şifresi olarak giriyoruz sonra bize bir txt dosyası çıkıyor içinde yeni yaptığımız sitemizin linki çıkıyor siteye girip BNCP III butonuna bastığımızda açılan sayfada sağ tık, incele yaptığımızda bize "Kcby88" şifresini veriyor bunu D.rar'ın şifresi sonra dosyanın içindeki kordinat var bunu google mapse yazıyor bizi biryere atıyor buraya görünüm moduna girdiğimizde önümüze bir çöp kasası çıkıyor bunun üzerinde "245 55 55" şeklinde bir telefon numarası var buda şifremiz yani "2455555" sonrabu şifreyi M.rar giriyoruz ve önümüze bir fotoğraf çıkıyor burada bize resimdeki gizli hayvanı bulmamız isteniyor gizli hayvan panda buda p.rar şifresi dosyayı açtığımızda önümüze üzerinde harf bulunan klasörler çıkıyor bunları şifre olarak yazdığımızda "pak11xzqq1" şifresi elimize geliyor buda son rar dosyasının şifresiydi.
Şifreler:
B.rar: bbbb
N.rar: huzur
D.rar: Kcby88
M.rar: 2455555
P.rar: panda
C.rar: pak11xzqq1

Bazılarınız bu çözümün uzun olduğunu söyleyebilir fakat neden bu kadar zor bir bulmaca koyduk çünkü büyük bulmaca için büyük ödül lazım bizde ödül için 20 TL steam key düşünüyorduk fakat çözebilen olmadı maalesef.
@Alp545rex1 @BayDonut

ilk öncelikle zaten ilk RAR'ın(b-n-C-p-ııı) şifresini "curiositycamp" bunu konuda belirttik ilk notu açtığımızda dosyada soldaki bütün harflerin bbbb şeklinde dizildiğini görüyoruz yani b. RAR şifresi bbbb sonra önümüzde Mia'nın günlüğü çıkıyor yazının en sonunda "bunu düşünmek bana huzur veriyor." kelimesindeki huzur kelimesini n. RAR şifresi olarak giriyoruz sonra bize bir txt dosyası çıkıyor içinde yeni yaptığımız sitemizin linki çıkıyor siteye girip bncp III butonuna bastığımızda açılan sayfada sağ tık, incele yaptığımızda bize "kcby88" şifresini veriyor bunu D. RAR'ın şifresi sonra dosyanın içindeki koordinat var bunu Google mapse yazıyor bizi bir yere atıyor buraya görünüm moduna girdiğimizde önümüze bir çöp kasası çıkıyor bunun üzerinde "245 55 55" şeklinde bir telefon numarası var bu da şifremiz yani "2455555" sonrabu şifreyi m. RAR giriyoruz ve önümüze bir fotoğraf çıkıyor burada bize resimdeki gizli hayvanı bulmamız isteniyor gizli hayvan panda bu da p. RAR şifresi dosyayı açtığımızda önümüze üzerinde harf bulunan klasörler çıkıyor bunları şifre olarak yazdığımızda "pAK11XZQQ1" şifresi elimize geliyor bu da son RAR dosyasının şifresiydi.
şifreler:
B. RAR: Bbbb.
N. RAR: Huzur.
D. RAR: Kcby88.
M. RAR: 2455555.
P. RAR: Panda.
C. RAR: PAK11XZQQ1

Bazılarınız bu çözümün uzun olduğunu söyleyebilir fakat neden bu kadar zor bir bulmaca koyduk çünkü büyük bulmaca için büyük ödül lazım bizde ödül için 20 TL Steam key düşünüyorduk fakat çözebilen olmadı maalesef.
@Alp545rex1 @BayDonut

Hocam 40 yıl düşünsem aklıma böyle bir çözüm gelmezdi helal olsun.

Geri
Yukarı