Bulut vs Fiziki Depolama

Makaleler
44
Merhabalar,
Google Drive bana yetiyordu fakat WhatsApp gibi sıkıntı çıkardı. Bu WhatsApp kadar ses çıkarmadı. Ne mi çıkardı? Bundan sonra yani 1 Haziran'dan sonra sınırsız depolama alanı bitecek ve 15 GB'lık alandan yiyecek. Artık sanal depolama benim için bitti diyebiliriz. Bence bu büyük bir sıkıntı bana göre. Daha önceleri yüklediğiniz fotoğraflar silinmeyecek ve yer kaplamayacaktır. 1 Haziran'dan itibaren yüklediğiniz her şey alan kaplayacaktır.

Asıl konuya girecek olursam; fiziki depolamada da sıkıntı var. Garantili diskler (USB, Harici disk vb.) Bozulduğunda sadece tamirini yapıyorlar. İçindeki verileri geri getirmek olumsuz diyorlar. Hangisine güveneceğiz? Fiziki depolama artık daha fazla cezbediyor. 7 yaşındaki aldığım 80 GB'lıktı HDD. 20 yaşıma geldim, hala çalışıyor. Şu anda yeni bir tane daha ekledik ama eskisi orada süs gibi kaldı. Emektarım oldu parça. Emekliye ayırma vakti geldiğini düşündüm fakat biri dolarsa diğerine geçerim diye düşündüm ve çıkarmadım. Hala kasanın içinde.

Ben fiziki depolama düşünüyorum. Ama yine de sizin yorumunuza gerek duydum. Bulut depolama hakkında ufak bir bilgi paylaşmıştım. Oradaki sitelerin çoğu güvenilir ancak para vermeye değmez. Mega desen aman aman aman. Kullanmadığın anda siliyor. Diğerleri de böyle yapan olabilir ama emin değilim.

Sizce nasıl yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı