Buram Buram Nostalji - Technopat 2012

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 59
  • Görüntüleme 5B
Varsayılan uyarı seçeneklerinde en düşük seçenek 1 gün. Ama saatlik seçeneği eklemek için XenForo ekibi ile iletişime geçtim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni gelmiş birini 1 gün uzaklaştırmak insanları soğutuyor.

Bu aslında uzun uzun kendi aramızda da tartıştığımız bir konu ama kimse uyarıları dikkate almıyor maalesef. Bunun için anket yapacağım.

Bu yazdığınızdan dolayı kendinize de ceza verecek misiniz? Durumu anlatmak için yazılsa bile kural dışı. Yoksa tüm dünyada işleyen adalet sistemi gibi adaletin soğuk yüzü sadece alt kesimi mi ilgilendiriyor?
Arkadaşlar, Recep Abi cezaların azaltılması konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. İyi niyetini suistimal etmeyin bence.
Alt veya üst kesim diye bir şey yok, 6 senelik üyeyim 2 hafta önce ben de ceza yedim; Noktalı virgülden sonra boşluk bırakmayı alışkanlık haline getirdiğim için :)
Ve farkındaysanız boşluk bırakmıyorum artık.

Recep Abi her zaman "Hadi cezaları azaltalım" demez. Bence bu fırsatı kaçırmayın. Anket olursa; Ceza sürelerinin azalmasına ben de olumlu yönde oy vereceğim sizler için :)

Herkes kendi istediği şekilde yazdığında hçbr şy anlşlmyr.

Iste böyle yazanlar 1 hafta uzaklastirilmali ama dedigim gibi koskoca yazi icinden -de eki ayri yazilmadi diye biri uzaklastiriliyorsa forumdan herkes ortada artniyet arar. Yani kim olsa arar.
Son siralar pek görmüyorum ama zamaninda yetkililerin ego tatminlerine cok maruz kaldi üyeler dolayisiyla sogudular forumdan. Hicbir sey bulamazlar ise gereksiz iletiden uzaklastirirlar ki cogu aktif üyenin basina gelmistir bu. Düsünsenize bu iletim bile gereksiz görülüp uzaklastirilabilirim. :)

Sevgiler :)

Arkadaşlar, Recep Abi cezaların azaltılması konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. İyi niyetini suistimal etmeyin bence.
Alt veya üst kesim diye bir şey yok, 6 senelik üyeyim 2 hafta önce ben de ceza yedim; Noktalı virgülden sonra boşluk bırakmayı alışkanlık haline getirdiğim için :)
Ve farkındaysanız boşluk bırakmıyorum artık.

Recep Abi her zaman "Hadi cezaları azaltalım" demez. Bence bu fırsatı kaçırmayın. Anket olursa; Ceza sürelerinin azalmasına ben de olumlu yönde oy vereceğim sizler için :)
İlk mesajda uyarı mı uzaklaştırma mı?

Forum ile ilgili memnuniyet paylaşımı yaparken Dove reklamı konseptine girdiniz ister istemez. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş Ne derece mümkündür bilmiyorum ama, bence yeni gelen kişiler, otomatik bir sistem tarafından özel bir mesaj alsın. Genellikle kuralları okumuyorlar. Kuralları okunabilir hale getirmek için özellikle bir mesaj atılmalı özelden. Olay kurallara uymamaktan çok, kurallardan haberlerinin olmamaları olabilir belki.

Mesaj olmasa bile, biz ceza aldığımız zaman "Technopat Sosyal kurallarını gözden geçirin." şeklinde bir ileti ile karşılaşıyorduk. Bu, ceza almadan yeni gelen kullanıcıların ana sayfasında özellikle yer almalı. Önemi de vurgulanmalı.

Biz, yapılan hatalarda dolayı kullanıcıları uyarabilmeliyiz diye düşünüyorum. Sosyal kullanıcılarının, ortamı daha nezih bir yere dönüştürmeye çalışmalarında bir sakınca görmüyorum.

Rapor sistemi boşuna yok diyebilirsiniz. Ancak rapor ettiğimizde, karşı tarafın direk ceza alması ile sonuçlanıyor. Özellikle yeni gelen kişileri rapor etmeye gönlüm razı olmuyor. Gerçekten başlık açan birisi, kurallardan haberi yok ve konu ile ilgilenmeden ceza alıyor. Haliyle çok sinire dokunabilen bir durum.

Şu 2-3 ay ceza alma konusu cidden soğutur. O konu zaten...

Rapor sistemi boşuna yok diyebilirsiniz. Ancak rapor ettiğimizde, karşı tarafın direk ceza alması ile sonuçlanıyor. Özellikle yeni gelen kişileri rapor etmeye gönlüm razı olmuyor.

Ben baskaldirsinlar diye cogu üyenin hatalarini rapor ediyorum. :)
Elestiri olmadan nasil daha iyi yerlere getirebiliriz Technopat'i? Iyisini de konusacagiz kötüsünü de. Acikcasi sikayetvar dahil bircok sitede Technopat'in kural ve uygulamalarindan dolayi Ti'ye alinmasi bu siteye yarar degil zarar getiriyor. Bu kötü imajdan kurtulmaliyiz, bu kurtulmanin yolu daha fazla ceza vermek olmamali diye düsünüyorum.

Iste böyle yazanlar 1 hafta uzaklastirilmali ama dedigim gibi koskoca yazi icinden -de eki ayri yazilmadi diye biri uzaklastiriliyorsa forumdan herkes ortada artniyet arar. Yani kim olsa arar.
Son siralar pek görmüyorum ama zamaninda yetkililerin ego tatminlerine cok maruz kaldi üyeler dolayisiyla sogudular forumdan. Hicbir sey bulamazlar ise gereksiz iletiden uzaklastirirlar ki cogu aktif üyenin basina gelmistir bu. Düsünsenize bu iletim bile gereksiz görülüp uzaklastirilabilirim. :)

Benim demek istediğim buydu işte. Burası Türk Dil Kurumu veya edebi bir forum değil. Ufak tefek şeylere göz yumulması lazım. Tabi ki sesli harfleri çıkaranlara, 'k' harfi yerine 'q' harfi kullananlara müsamaha gösterilmesin ama bu kadar da fazla olmasın. Alıntı yapmış olduğum arkadaş gönderisinde 'ç', 'İ' vb. Türkçe karakterler kullanmamış. (Buna rağmen düzgün yazmış ve anlaşılıyor.) Muhtemelen kullandığı işletim sistemi nedeni ile veya mobil cihazının Türkçe karakterleri desteklememesinden kaynaklı ama sen bu yüzden uzun süren cezalar verirsen insanlar bu güzel sosyal ortamından soğuyor. Anlatmak istediğim buydu.

Son düzenleme:
Bu durum beni üzdü açıkçası. Bu konuda ciddi bir adım atalım isterim. Uyarılarda süreyi azaltalım. En uzun uyarı süresi sizce ne kadar olmalı?
Bu konuda Sosyal'in genelinin fikrinin alınması daha doğru olur bence, bir konu açılıp anket yapılarak Türkçe kullanımı cezalarının en fazla ne kadar olması gerektiği sorulabilir.
Burada asıl nokta şu, belirli bir süredir Sosyal'de bulunan ve ciddi mesaj sayısına ulaşmış üyelerin Sosyal'e küstürülmemesi. Zira öbür türlü olursa burası sadece bir iki soru sormak için hesap açan ve aradığı cevabı aldıktan sonra Sosyal'e uğramayacak olan insanların olduğu bir yer haline gelir ki bunu kimse istemez sanırım:)

Yeni konular

Geri
Yukarı