Buram Buram Nostalji - Technopat 2012

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 59
  • Görüntüleme 5B
Bir de cezalar sebebiyle Sosyal'de belirli çevre edinmiş ve Sosyal'in aktifliğinde önemli yer tutan bazı üyeler küstürüldü, bunun da ciddi etkisi olduğunu düşünüyorum. Farzı misal ben geçen sene 2 yada 3 ay gibi bir ceza aldım, Türkçe yazım hatası yüzünden, bu ceza beni Sosyal'den soğuttu, ondan önce 2000'den fazla mesaj yazmış olan ben artık nadiren Sosyal'e girer olmuştum.
Doğru söze laf yok :)

Bu durum beni üzdü açıkçası. Bu konuda ciddi bir adım atalım isterim. Uyarılarda süreyi azaltalım. En uzun uyarı süresi sizce ne kadar olmalı?
Hocam benim nacizane fikrim 1 ya da 2 saatten başlayıp 1 haftaya kadar olması yönünde. Bir de şunu belirtmek istiyorum acaba yazım yanlışı yapılmış bir mesajı alıntılayınca neden biz de ban yiyoruz? Mesela ben yakın zamanda bir mesajı önce rapor ettim hatalı diye, sonrasında da arkadaşa cevap vermek için alıntıladım ve 3 gün ceza aldım. Bu cezanın bence kaldırılması gerek. Çünkü başkası hata yapıyor, ben de bunu bildirdiğim halde sırf alıntıladığım için ceza alıyorum.

Mesela ben yakın zamanda bir mesajı önce rapor ettim hatalı diye, sonrasında da arkadaşa cevap vermek için alıntıladım ve 3 gün ceza aldım. Bu cezanın bence kaldırılması gerek. Çünkü başkası hata yapıyor, ben de bunu bildirdiğim halde sırf alıntıladığım için ceza alıyorum.
Hatayı tekrar etmek yerine hatayı düzeltebiliriz. Nasıl mı? Alıntıladığınız mesajları kurallara uygun bir şekilde düzenleyerek. Kuralları mesajlara sadece moderatörler uygulamıyor, üyeler de uyguluyor.

Ben ki imla hatalarini rapor ettigim icin bile Rapor Sistemini Mesgul Etmekten ceza yemis adamim ki raporladigim iletiler gercekten imla hatalari iceriyordu. Hadi bakalim daha sudan bir sebepten ceza alan var mi?

Cezalarimizi yaristiriyoruz arkadaslar :)

2018-04-03_150106.jpg
2018-04-03_150122.jpg
2018-04-03_150142.jpg
2018-04-03_150156.jpg
2018-04-03_150210.jpg

Bir zamanlar en çok ziyaret edilen sitelerde ilk 10'a giren forumlar bile baya küçüldü. Ben 2012'ye değil de 2006-2007 zamanlarına bakıp diyorum onu 2012 çok yakın bir tarih.

Aynen öyle hocam. O forumları moderatörleri ve yöneticileri bitirdi. Technopat'ı asıl Technopat yapan şey yöneticileri.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ise Technopat Forum'un Technopat Sosyal olmadan birkaç gün önceki hali: "Technopat Sosyal" Hakkında Görüşleriniz

Son düzenleme:
Ne derece mümkündür bilmiyorum ama, bence yeni gelen kişiler, otomatik bir sistem tarafından özel bir mesaj alsın. Genellikle kuralları okumuyorlar. Kuralları okunabilir hale getirmek için özellikle bir mesaj atılmalı özelden. Olay kurallara uymamaktan çok, kurallardan haberlerinin olmamaları olabilir belki.

Hali hazırda böyle bir sistem var. Otomatik şekilde sizi Sosyal Kuralları'na gönderen bir ileti mevcut. Ancak üyeler yine de okumuyor...

Hatta ben direkt mesajı göndereyim:
IMG_20180403_161012.jpg

IMG_20180403_161037.png

Bu arada ilk üyeler hakkında ben de görüşümü sunmak istiyorum. İlk üyeler normalinden biraz daha fazla istisna yapılabilir ancak öyle kötü yazanlar var ki düzenlemek abartısız söylüyorum 20 dakikayı bulabiliyor. Bu tür kişiliklere de yine ceza uygulamak lazım.

Direk--->Direkt cezasına gelirsek, bu tür cezalar hafifletilebilir. Şahsen ben 0 puan veririm böyle durumlarda. Yani 1 gün çok ağır kaçar bu durumu yaşayan birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum. Bu tür cezalara saatlik cezalar uygulanabilir.

Ancak yeni üyelere sözlü bir uyarının da hafif kalacağını düşünüyorum. Saatlik ceza uygulanmalı. Ağaç yaşken eğilir...

Ben ki imla hatalarini rapor ettigim icin bile Rapor Sistemini Mesgul Etmekten ceza yemis adamim ki raporladigim iletiler gercekten imla hatalari iceriyordu. Hadi bakalim daha sudan bir sebepten ceza alan var mi?

Cezalarimizi yaristiriyoruz arkadaslar :)

Eki Görüntüle 289752Eki Görüntüle 289753Eki Görüntüle 289754Eki Görüntüle 289755Eki Görüntüle 289756
Ayıp ettiniz,
@Recep Baltaş'ın doğum gününü kutladım diye gereksiz ceza almış bir kişiyim ben :)
technopat 11.png

technopat 8.png

technopat 9.png

Arkadaşlar konuyu ceza yarıştırmaya çevirmeyelim bence :) Zira cezalar konusunda değişiklik yapılması muhtemel, yani çözüm önerisi sunalım. Ben 3. sayfada yazdım mesela, bir konu açılarak anket yapılsın, bu sayede Sosyal'in genelinin fikri alınsın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı