Burger King At Eti Kullandıgını İtiraf Etti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müslümanlıkta bilinerek yenilen haram yiyecekler günahtır, sen bilerek yemediğin için sorun yok senin açından.
At eti kullanmaları o kadar da büyük bir olay değil. Birçok firmada aynı şey mevcut. Örneğin Pringles'ta domuz eti katkısı ve domuz yağı mevcut.
Müslümanlık çok hassas bir Din'dir. Söylediğin bir kelime yüzünden bile Din'den çıkabilirsin. O yüzden bunu ehli yüksek insanlara sormak gerekir. Örneğin bir dana islam'i şartlara uygun kesilmemiş ise ve biz onu bilerek veya bilmeyerek kasaptan alırsak yine günaha girmiş oluruz diye duymuştum.

Müslümanlık çok hassas bir Din'dir. Söylediğin bir kelime yüzünden bile Din'den çıkabilirsin. O yüzden bunu ehli yüksek insanlara sormak gerekir. Örneğin bir dana islam'i şartlara uygun kesilmemiş ise ve biz onu bilerek veya bilmeyerek kasaptan alırsak yine günaha girmiş oluruz diye duymuştum.
Düzeltelim. Bilmeyerek yapıyorsan günah değildir. Öğrendikten sonra yaparsan günah olur.

Bizim yediklerimiz at eti değil diyorum rahat olun.

Valla ben hiç at mı koyun mu dana mı ayırt etmeye çalışmadım. Ne zaman alıyım desem abanıyorum 2-3 tane büyük olanlardan :D Umarım dediğiniz gibidir :)

Zaten yemeğe ulaşabilmek için 15 dakika beklediğin saçma bir mekan bu bir.
Orada zorla çalışan ergen bir kız zaten vardır, onun tribini çekersin bu iki.
Yemeklerini zaten yiyemiyorum midemi baya baya ağrıtıyor böyle bir durumla sadece Burger'da karşılaşıyorum.

Elinle yiyorsun ayriyeten, bu kadar açlık belirtisi göstermenin anlamı nedir? Sporla uğraşan bir insan zaten gitmez öyle bir mekana.
Tamam kaloriye ihtiyacımız var, bir adet menüyle 1500 kaloriyi indiriyorsun mideye ama en sağlıksız besinlerden alıyorsun o kalorileri.

Zaten ülkemizde 1 durak yürümeyip 15 dakika minibüs bekleyen teyzelerle dolu ki gençlere de yayılıyor bu hastalık. Hareketsizlikten ölecekler yakında.
Merdiven yerine asansör de yapar bu Burger, kızcağızlarımız yorulmasın diye.

Ondan sonra nasıl kilo veririm? Hmmm az yiyerek?? Evet az yiyerek ancak totonu kıpırdatmak şartı ile. O toto bir zahmet hava alsın biraz.
Mesele at eti değil arkadaşlar, insanları tembelleştiriyorlar. Yemek yerken bile tembelliğe alıştırıyorlar.

Bu Burger King'i oldum olasıya hiç sevmedim. Normal bence böyle bir şey. Böyle yerlerden bir şey yememek en iyisi. Hep sağlıksız ürün satıyorlar.

Hocam Burger King , Mcdonalds vs. gibi yerlerden yemek yersem sadece tavuk yerim. Oda sonradan kulağıma tavukları tüm tüm bir makineye atarak öğüttükleri geldi. O yüzden nereden gelmediğini bilmediğiniz şeyleri zorunda kalmadıkça yemeyin. Ayrıca Burger'ın helal sertifikası var diyede biliyorum ben ama yinede güven olmaz.

At eti gayet lezzetliymiş, bunu öğrenmiş olduk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı