Burger King veya Migros'da çalışmak

Siz Olsaydınız:

• Migros

Oy: 79 75,2%
  • Burger King

Oy: 26 24,8%

• Oy verenlerin toplamı
    105
Ben Burgerking'in Franchise yani Şahıs restoranında çalışmıştım, (Firma şahıs restoranlara karışmıyor, sahibi konfeksiyon işletmecisiydi) çocuk yumruğu kadar tavuk Burger veriyorlardı, bununla doyulmasını bekleyip 9:30 saat çalıştırıyorlardı. Çıkarken hani mesaimiz diyorduk: Orhan bey 30dk mesaileri yazmıyor istersen 30dk daha kal diyorlardı. Saat her zaman 5 dk veya 10 dk ileriydi neden geç kaldın deyip fırçalıyorlardı özellikle yeni elemanlara yapıyorlardı. Akşam Sevkiyat bekliyorduk 3 Koli, 4 Koli yükleyip 3. Kata taşınmasını bekliyorlardı koliler çok ağardı herkes 2. katta düşürüyordu birde insanın elinden kayıyordu şuanda orada çalışan arkadaşlarımız askeri ücretten çok çok düşük bir rakama çalışıyor 1.200 TL :( Kendinden başkasını düşünmeyen 17 yaşında 1,60 boyunda çirkin bir kız vardı orada yıkanan bulaşıkları bütün gün tekrar tekrar yıkatırdı. O Şahıs restorana sövdüğüm kadar hiçbir yere sövmedim çocukken çalıştığım berbat bir iş ortamı olan sanayi buna dahil. / Şu an söz konusu olan Burger king franchise değil. Bu durumlar yok...

Migros daha iyi. Hem sakin olur hem dinlenirsin. Ne bileyim Burger zaten tıklım tıklım oluyor adamlar Klima falan da koymuyor gördüğüm kadarıyla.
Patates paketlerken kızğın yağ yaz gününde nasılda terletiyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem güveniyorsun, o halde git.

Tekrar diyorum, gitme!
  1. Migros'ta çalışırsan ne olur?
  2. Migros'ta çalışmak ne kazandırır?
  1. Daha ferah ve daha az yorucu olan sakin bir iş hayatın olur.
  2. Doğrudan müşteriler ile ilişki tecrübesi kazanıyorsun. Bu doğrultuda ileride yeni iş imkanları doğuyor. Atıyorum Media Markt'a iş bulabilirsin ya da giyim mağazasında...vb.
Ancak Burger King'te çalışırsan imkanlar daha az. İlla bir restoranda çalışmak istiyorsan git ve "restoranda" çalış. Burger King sana hiçbir kapı açmaz! Oradan ayrılıp başka bir iş bulmak istediğinde, "başka bir sektörde" iş bulmak zorunda kalacaksın, yani sıfırdan başlayacaksın! Ne sanıyorsun, orada çalışanı "restoran/otel" işe alır mı sanıyorsun? Ulan yürü git derler.

Asgari ücret o, asgari...

Bana kalırsa bence de Migros'u tercih et. Buz gibidir Migroslar. Serindir yani. Pişmezsin yazın sıcağında. Ama gözlemlediğim kadarıyla orada da boş duramıyorsun. Devamlı çalışıyorsun. BİM gibi esnek ve rahat değil yani...

Asgari ücret o, asgari...

Bana kalırsa bence de Migros'u tercih et. Buz gibidir Migroslar. Serindir yani. Pişmezsin yazın sıcağında. Ama gözlemlediğim kadarıyla orada da boş duramıyorsun. Devamlı çalışıyorsun. BİM gibi esnek ve rahat değil yani...
Yerel marketler, BİM, Şok, A-101 Bunların sistemi kople aynıdır. Ben Şok'da çalıştım yakında indeed üzerinden firmayı bombalayacağım. Her türlü haksızlığı gördüm. 8:30'dan 22:00'a kadar koşturuyorlardı 10 dk yemek molası dışında mola yoktu, müdürler elemanı ofise çekip dayakla tehdit ederdi firma içinde herkes olup biten haksızlıklardan haberdardı berbat bir sistem. Zaten a-101'e de başvuru yaptım bölge müdürü hiç bir hakkımı anlatmadan evrak getirip iş başı yapmamı istedi, sistemin çok berbat olduğunu o dakika anladım sanıyorum ki: SKT'si geçen ürünleri bile çalışandan kesiyorlardır. Ama Migros öğle değil insanların hakları veriyorlar, kararsız kalmama neden olan durum BK'da ilk 8 Ay dan sonra ayak işlerinden kurtulacak olmamdı. Tercihimi Migros'dan yana kullanıp uzun yıllar kariyer yapmayı planlıyorum. Yakında ev için olan bütün alışverişimi de Migros'dan yapmaya başlayacağım bu adamlar para kazanmayı hak ediyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, iki seçeneğim var, çok kararsızım. Aramızda Burger King veya Migros'da çalışmış olan var mı ? Nasıl tecrübeler edindiniz, tavsiye eder misiniz ?
Teşekkürler.

Eğer kısa vadede düşünüyorsan Burger King uzun vadede düşünüyorsan Migros. Üniversite mezunuysan Migros'un kendi sertifika programları var onlara katılıp terfi alabilirsin.
Ancak aman ha dikkat edin başka bir zincir markette çalışmış iseniz Migros bünyesinde çok fazla yükselmeniz mümkün değil mağaza müdürlüğü ya da müdür yardımcılığına kadar yükselebilirsiniz daha yükseği zor nedeni ise şirket ajanlığı tehlikesiymiş benim peder bey orada çalışıyor oradan biliyorum. İlk duyduğumda baya şaşırmıştım.

Ancak aman ha dikkat edin başka bir zincir markette çalışmış iseniz Migros bünyesinde çok fazla yükselmeniz mümkün değil mağaza müdürlüğü ya da müdür yardımcılığına kadar yükselebilirsiniz daha yükseği zor nedeni ise şirket ajanlığı tehlikesiymiş benim peder bey orada çalışıyor oradan biliyorum. İlk duyduğumda baya şaşırmıştım.
"Görevin: Bu cips paketini gizlice müdürün odasına bırakacaksın. Eğer bir sorun olursa dilinin altındaki naneli mentosu ısırıp, yut.

Bu tehlikeli bir görev. Hemen bi Redbull al ve hazırlanmaya başla!"

Babanız Migros'da mı çalışıyor? Yükselme durumunu tam anlayamıyorum ben öyle yerlerde. Kasiyer olarak giriyorsun ve kasadan su geçirerek CEO'luğa mı yükseliyorsun? Maaş ne kadar değişiyor mesela?

Belirli seviyeden yükseğe çıkarsa bu sefer şirket hakkında bazı bilgilere erişimi oluyor sanıyorum. Başka marketlere günahını vermek istemez sonuçta. :) @Selim C.

Geri
Yukarı