Burger King'te çalışmak nasıl?

Anladım inşallah güzel bir iş bulursun peki bu yaşlarda yani öğrenci alan yerler biliyor musun?

Sana şöyle anlatayım her yer aynı değil tabii genel olarak konuşmak gerekirse asgari ücret veren yerlerin çoğu köle gibi davranıyor ya da çalışma şartları çok zor ve uzun bazı yerlerdede her şey normal ama maaşı çok az ben tekstile girecektim ama toza tüye yüne falan alerjim olduğundan tıkanıyorum bir tek 18 yaş altı asgari ücret alarak kolay iş bulabileceğin yer tekstil ama tekstilde çok zor önceden girdim çekilecek gibi bir yer değil garsonluk öneririm maaşıda kötü değil ama 18 yaş altı almıyor çoğu yer ya da deneyimli istiyor.

Sana şöyle anlatayım her yer aynı değil tabii genel olarak konuşmak gerekirse asgari ücret veren yerlerin çoğu köle gibi davranıyor ya da çalışma şartları çok zor ve uzun bazı yerlerdede her şey normal ama maaşı çok az ben tekstile girecektim ama toza tüye yüne falan alerjim olduğundan tıkanıyorum bir tek 18 yaş altı asgari ücret alarak kolay iş bulabileceğin yer tekstil ama tekstilde çok zor önceden girdim çekilecek gibi bir yer değil garsonluk öneririm maaşıda kötü değil ama 18 yaş altı almıyor çoğu yer ya da deneyimli istiyor.
Hmm anladım işten soğuttuğun için teşekkürler

Burger King'de değil, seni daha da zorlayacak, çileden çıkarak bir işte deneyim edin. Özellikle insanlarla etkileşimi bol olsun, bu garsonluk olabilir. Bir süre çalışıp o işkenceyi çek. Yolda görsen yüzüne bakmayacağın insanların sana üstten bakıp küstahca davrandığı, yüzlerine zorla gülmek ve tek kelime etmemek zorunda kaldığın, üstüne o insanların pisliğiyle uğraşmak ve bunun sonucunda hakettiğini alamadığın bir işte çalıştıktan sonra masanın başına geçip ders çalış. Motivasyonum yok, yapamıyorum, beceremiyorum, olmuyor gibi bir derdin kalmaz. Yaşın daha genç, tecrübeye dayalı söylüyorum. Tam senin yaşındayken büyük bir abim aynısını bana yaptırmıştı. On dakika masanın başında kalamayan ben, yaz bitiminde deli gibi ders çalışıyordum. Keşke daha erken o deneyimi edinseydim diyorum.
Üniversite kazandınız mı hocam?

Ben 2 ay civarı çalışmıştım. Öyle çalışacak bir yer değil ama ekip arkadaşlarım çok iyi insanlardı. Fazlasıyla yorucuydu ancak güzel zaman geçirmiştik. Eğlenerek yoruluyordum. Ama çalışılacak bir yer mi der isen hayır diyebilirim. Farklı yerlere bakmanı tavsiye ederim.

16 yaşında McDonald's a girebiliyorsun ailenin de görüşmesi onay vermesi gerekiyor. Burger King'e 18 altı almıyorlar diye biliyorum sigortası var şeyi var, nasıl oluyor o iş bende meraklıydım onun için imkan varsa.

Geri
Yukarı