Burger King'de Çalışmak

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ailem beni sürekli bir işe sokmak için çabalıyor. Başvuruyorum evde durmuyorum. Fakat sürekli bir şey oluyor. Resmen bencillik yapıyorlar. Sevmediğim işte çalışsam ne anlayacağım ben o işten? Bencillik yapmaları ve sürekli iş konusunda üzerime gelmeleri bunaltıyor ve strese sokuyor beni. Ne zaman bu konu hakkında konuşsam öf, pöf deyip tavır alıyorlar.

Bir yerden duymuşlar Burger King eleman arıyor diye. Tamam yarın giderim dedim surat asarak.

Neyse. Çalışma şartları, kaç saat, maaşı, ortamı, zorluğu hakkında bilgisi olan var mı?

İlk başta seni arka tarafa "mutfağa" alırlar. Atıyorum, kızartma yapıyorsan onu temizlersin büyük ihtimal. Saatler sana bağlı. Tam zaman mı, Part-time mı falan diye. AVM içi ise AVM'nin açılış - kapanış saatine bağlı olur. Part time için ne kadar bilmiyorum ama tam zamanlı için asgari ücret diye biliyorum.

Bir de ailen ne konuda bencillik yapıyor anlamadım. Kazandığın paraya el koymuyorlar ise daha çok senin çalışmanı kendi masrafını kendin çıkarmanı istiyorlar olabilir.

Çok titizler. Elin bir yere değdimi anında eldiveni değiştir git elini yıka gel diyorlar. Sürekli ayaktasın. Yemek oradan, günlük puanın var ona göre yiyorsun. Asgari ücret veriyorlar.

İlk başta seni arka tarafa "mutfağa" alırlar. Atıyorum, kızartma yapıyorsan onu temizlersin büyük ihtimal. Saatler sana bağlı. Tam zaman mı, Part-time mı falan diye. AVM içi ise AVM'nin açılış - kapanış saatine bağlı olur. Part time için ne kadar bilmiyorum ama tam zamanlı için asgari ücret diye biliyorum.

Bir de ailen ne konuda bencillik yapıyor anlamadım. Kazandığın paraya el koymuyorlar ise daha çok senin çalışmanı kendi masrafını kendin çıkarmanı istiyorlar olabilir.
Tam zamanlı ama gitmedim. İstemedim öyle bir yerde çalışmak. Gittim, eleman almışlar dedim bizimkilere.
İş konusunda sürekli baskı var üzerimde ve çalışmak istemediğim işlere yönlendiriyorlar. Parayı elimden alacaklar orası kesin. Ama bencil davranıyorlar.
Çok titizler. Elin bir yere değdimi anında eldiveni değiştir git elini yıka gel diyorlar. Sürekli ayaktasın. Yemek oradan, günlük puanın var ona göre yiyorsun. Asgari ücret veriyorlar.
Evet puan sistemini okumuştum ama fazla bir şey de değilmiş o. Ufak bi hamburger, içecek bile içemiyorsun doğru düzgün.

Tam zamanlı ama gitmedim. İstemedim öyle bir yerde çalışmak. Gittim, eleman almışlar dedim bizimkilere.
İş konusunda sürekli baskı var üzerimde ve çalışmak istemediğim işlere yönlendiriyorlar. Parayı elimden alacaklar orası kesin. Ama bencil davranıyorlar.

Evet puan sistemini okumuştum ama fazla bir şey de değilmiş o. Ufak bi hamburger, içecek bile içemiyorsun doğru düzgün.

Ben arada bir görüyordum çalışanlar tepsiyi doldurup yiyorlardı. Puan biriktirmiş'de olabilirler. En kötü evde sandviç yapar yersin.

Girdim. 1 ayı gecik süredir garsonluk yapıyorum evimizin önündeki restaurant da.
Olsun. Böyle de öğle aralarında eve gelip yatıyorsundur sen. :D

Hayırlı olsun işin bu arada. Rahat mısın bari? Bazı yerlerde patronlar acayip kasar kendini. Sonra da diğerlerine yansır bu durum maalesef. (n)

Yeni konular

Geri
Yukarı