Burs yardımı diye bilinmeyen bir siteye kişisel bilgilerim verildi

Bu bilgi işlerine kafayı takıyorum gitmiş ilk linke tıklamış vermiş bilgileri iyi yapıyorsun.

Geçenlerde zaten mersis verilerini patlattılar panel falan satıyorlar görmüşsündür. Türkiye'nin %99'a yakın vatandaşın çoğu bilgisini çaldılar panele sahip birine denemek için kendi bilgilerime baktığımda ehliyetteki fotoğrafı bile görebildiğini gördüm bu bilgileri kafana takma zaten çoktan sahip olan kesim var :)

Geçenlerde zaten mersis verilerini patlattılar panel falan satıyorlar görmüşsündür. Türkiye'nin %99'a yakın vatandaşın çoğu bilgisini çaldılar panele sahip birine denemek için kendi bilgilerime baktığımda ehliyetteki fotoğrafı bile görebildiğini gördüm bu bilgileri kafana takma zaten çoktan sahip olan kesim var :)
hepsini biliyorumda sonuçta kendi elinle ben burdayım diyorsun seninle ugraşmaları can sıkar o yüzden.

telefon numaraları farklı yere kayıtlı odtülüler dershanesi adlı biyere kayıtlı zaten bu sitenin 2 3 tanede kopyası var farklı isimde arayüzleri aynı sadece.

dolaşıyorda musallat olmasınlar.
Hocam her hangi bir sözleşme imzalamadıysanız pek fazla bir şey olmaz, internette tüm dünyanın bilgileri dolaşıyor hatta size şunu diyim amerika birleşik devletinin vatandaşlarını internette ev adresine kadar kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Burada önemli olan kötü amaçlı kişiye kendi bilgilerini vermek. Bu birinci riske giriyor. ikinci risk okumadığınız bir belge imzaladıysanız. Bir soğuk su için geçmiş olsun derim.

Hocam her hangi bir sözleşme imzalamadıysanız pek fazla bir şey olmaz, internette tüm dünyanın bilgileri dolaşıyor hatta size şunu diyim amerika birleşik devletinin vatandaşlarını internette ev adresine kadar kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Burada önemli olan kötü amaçlı kişiye kendi bilgilerini vermek. Bu birinci riske giriyor. ikinci risk okumadığınız bir belge imzaladıysanız. Bir soğuk su için geçmiş olsun derim.
böyle bir şey var sadece onu işaretlemiştir onun harici islak imza vb bir şey yok.

Dosya Ekleri

• kvk8.png
    kvk8.png
    73,6 KB · Görüntüleme: 8
Sitede yazan ilk raporu okudum ve kara para aklıyor olabilecekleri aklıma geldi, 105 TL atıp 100 TL'sini geri çekmeleri vs. ülkeye para sokmaya çalışıyor olabilirler mi? Siteleri zaten WordPress'ten basit bir şekilde yapılmış galiba ve telefon numaraları da pek güvenilir gelmedi.

Ülkeye para giriyorsa sonuna kadar arkalarındayım.

Merhaba annem burs yardım başvurusu yapmak için saçma sapan bir siteye girmiş ve Google formuna bilgilerimi vermiş. Bununla en fazla ne yapabilirler?

Siteler: BAÅVURU FORMU

Nasıl bilgiler? E postanı yazdıysa problem yok ama şifreni girdiyse yapacak bir şey yok.

Onun dışında T.C. numaran her yerde var zaten takma onu, isim soyismi de salla. Önemli ve özel birşeyini yazdıysa yapacak bir şey yok ama onun dışında panele adını soyadını girsem hepsi çıkıyor zaten takma kafana o yüzden.

Ülkeye para giriyorsa sonuna kadar arkalarındayım.

Nasıl bilgiler? E postanı yazdıysa problem yok ama şifreni girdiyse yapacak bir şey yok.

Onun dışında T.C. numaran her yerde var zaten takma onu, isim soyismi de salla. Önemli ve özel birşeyini yazdıysa yapacak bir şey yok ama onun dışında panele adını soyadını girsem hepsi çıkıyor zaten takma kafana o yüzden.
yukardaki google formu var sadece ordaki bilgiler.

böyle bir şey var sadece onu işaretlemiştir onun harici islak imza vb bir şey yok.
Hocam bilgiler karşı tarafa gönüllü olarak yollandığı için ve bu da kurs kapsamında yapıldığı için, eğer karşı taraf her hangi bir şey yaparsa hukuksal yollardan rahatlıkla dava açabilirsiniz. Onun dışında bir sıkıntı yok gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı