Kişisel bilgilerim çalındı mı?

adım65

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bir gün telefona bakarken alışverişiniz tamamlanmıştır diye mesaj geldi.
Meşajda fatura gelmiş içinde bir kıyafet mağazasından tişört alınmış kredi kartı ile alışveriş yapılmış ve faturada numarada benim numaram yazıyordu. Aradım son rakamı bazen yanlış yazılabilir dediler sonra bir birkaç gün sonra yine mesaj geldi, bu sefer Adıyaman'dan İstanbul'a uçak bileti alınmış iki meşajda da adlar farklı. Tamam bir kere olur ama yani bir hafta olmadan bir daha oldu tesadüf olamaz ikinci panelci sandığım bir çocuk var o bir şey yapabilirim hattı kapatayım mı?

Yanlış numara girilmiştir.

Merhaba bir gün telefona bakarken alışverişiniz tamamlanmıştır diye mesaj geldi.
Meşajda fatura gelmiş içinde bir kıyafet mağazasından tişört alınmış kredi kartı ile alışveriş yapılmış ve faturada numarada benim numaram yazıyordu. Aradım son rakamı bazen yanlış yazılabilir dediler sonra bir birkaç gün sonra yine mesaj geldi, bu sefer Adıyaman'dan İstanbul'a uçak bileti alınmış iki meşajda da adlar farklı. Tamam bir kere olur ama yani bir hafta olmadan bir daha oldu tesadüf olamaz ikinci panelci sandığım bir çocuk var o bir şey yapabilirim hattı kapatayım mı?

Hattı kapatmak yerine o çocuğa güzel bir dava açabilirsiniz.

Yanlış numara giriliyordur, benzer olay bir yakınımın başına geldi. Bir kargo firması sürekli olarak kendisinin adına kargo gönderiyordu. Firmayla iletişime geçip iletişim bilgilerinizi verip durumu belirtin tekrardan, sorun çözülmez ise müdürlüğe mail atabilirsiniz.

Belki yanlışlıkla yapmışımdır, hemen dava etmeyin bence (!)
Ne demek istiyorsunuz?

Hattı kapatmayın, kredi kartından harcama yapılıp yapılmadığına bakın, eğer bir şey yoksa ya oltalama mesajdır ya da birisi kasıtlı yapıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı