Bursa Yıldırım için internet sağlayıcısı önerisi

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bursa ilinin Yıldırım ilçesinin batı taraflarında yaşıyorum. Türk Telekom kullanıcısıyım. İnternetten hiç memnun değilim. Bu bölgelerde yaşayıp internetinden memnun olan var mı? Varsa hangi sağlayıcıyı kullandıklarını paylaşabilirler mi? Bölge için fiber bilgisi vs. sahip olanlar da paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bursa ilinin Yıldırım ilçesinin batı taraflarında yaşıyorum. Türk Telekom kullanıcısıyım. İnternetten hiç memnun değilim. Bu bölgelerde yaşayıp internetinden memnun olan var mı? Varsa hangi sağlayıcıyı kullandıklarını paylaşabilirler mi? Bölge için fiber bilgisi vs. sahip olanlar da paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler.
Gece kondu mahallesi mi yoksa site de mi oturuyorsunuz? Site ise size seçenekler sunabilirim ama eğer gece kondu ise Türk Telekom dışında alternatif yok ne yazık ki. Çünkü diğer internet sağlayıcıları fiber çekmez gece kondu mahallesine. Bunun dışında fiyat konusunda Netspeed, Connect gibi firmalar var yine Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet sağlayan. Bu firmaların fiyatları çok daha ucuzdur. Türknet öneremiyorum çünkü bir müşteri hizmetleri yok bir sorun yaşarsanız karşınızda konuşacağınız birileri olmuyor ve saha ekipleri yok ne yazık ki. Bunun dışında diğer firmalar var Millenicom mesela ama memnun olmayanda var sevende tercih sizin. En azından müşteri hizmetleri var ama saha ekipleri yok. Vodofone önerebilirim Türk Telekom altyapısı üzerinden güzel VDSL hizmeti verebiliyorlar diğer firmalara nazaran.

Özetle Vodofone, Netspeed, Connect, Türk Telekom bu 4 firma size önerebileceğim en iyi firma bölgenize göre.

Bu arada bölgenizde ADSL, VDSL/VDSL2, FİBER hizmeti olup olmadığını Türk Telekom, Türkcell Süper Online altyapı sorgulamadan öğrenebilirsiniz. Son olarak Türksat Kablonet var. Altyapı olarak kendi FİBER altyapılarını kullanıyorlar. Hizmetleri güzeldir genelde tek başına FİBER paket satmazlar yanında televizyon paketi ile beraber satarlar. Paketleri fiyatları çok iyidir. Yani hem TV hem FİBER internet paketini sadece FİBER internet fiyatına satarlar. Tek sıkıntıları modemleri kötüdür. Yani Wi-Fi sinyalini çok zayıf veriyor ve firmanın verdiği modem dışında modem kullanamıyorsunuz. Çünkü FİBER altyapıları standart FİBER altyapıdan farklı bir altyapı. Yine aynı hızlar ama yöntemleri farklı. Neyse uzatmadan Türkat Kablonet altyapısını da kendi sitelerinden sorgulayabilirsiniz. Varsa eğer "bence Türksat Kablonet firmasına geçin". Paketlerinde mesela şöyle paketler var: sabah 7'den akşam 7'e kadar 100Mbit sonrası 25Mbit gibi paketleri var. Tavsiye ederim. Bu paket saatleri değişiyor paketten pakete.

Gece kondu mahallesi mi yoksa site de mi oturuyorsunuz? Site ise size seçenekler sunabilirim ama eğer gece kondu ise Türk Telekom dışında alternatif yok ne yazık ki. Çünkü diğer internet sağlayıcıları fiber çekmez gece kondu mahallesine. Bunun dışında fiyat konusunda NetSpeed, connect gibi firmalar var yine Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet sağlayan. Bu firmaların fiyatları çok daha ucuzdur. TurkNet öneremiyorum çünkü bir müşteri hizmetleri yok bir sorun yaşarsanız karşınızda konuşacağınız birileri olmuyor ve saha ekipleri yok ne yazık ki. Bunun dışında diğer firmalar var Millenicom mesela ama memnun olmayanda var sevende tercih sizin. En azından müşteri hizmetleri var ama saha ekipleri yok. Vodafone önerebilirim Türk Telekom altyapısı üzerinden güzel VDSL hizmeti verebiliyorlar diğer firmalara nazaran.

Özetle Vodafone, NetSpeed, connect, Türk Telekom bu 4 firma size önerebileceğim en iyi firma bölgenize göre.

Bu arada bölgenizde ADSL, VDSL/VDSL2, fiber hizmeti olup olmadığını Türk Telekom, Turkcell süper Online altyapı sorgulamadan öğrenebilirsiniz. Son olarak Türksat Kablonet var. Altyapı olarak kendi fiber altyapılarını kullanıyorlar. Hizmetleri güzeldir genelde tek başına fiber paket satmazlar yanında televizyon paketi ile beraber satarlar. Paketleri fiyatları çok iyidir. Yani hem TV hem fiber internet paketini sadece fiber internet fiyatına satarlar. Tek sıkıntıları modemleri kötüdür. Yani Wi-Fi sinyalini çok zayıf veriyor ve firmanın verdiği modem dışında modem kullanamıyorsunuz. Çünkü fiber altyapıları standart fiber altyapıdan farklı bir altyapı. Yine aynı hızlar ama yöntemleri farklı. Neyse uzatmadan türkat Kablonet altyapısını da kendi sitelerinden sorgulayabilirsiniz. Varsa eğer "bence Türksat Kablonet firmasına geçin". Paketlerinde mesela şöyle paketler var: Sabah 7'den akşam 7'e kadar 100Mbit sonrası 25Mbit gibi paketleri var. Tavsiye ederim. Bu paket saatleri değişiyor paketten pakete.

Vallahi hocam bölge strandartlarının üstünde güzel bir apartmanda oturuyorum fakat etraf gecekondu dolu. Bursaya taşınalı 6 ay oldu nasıl bir şehir anlamadım gitti çok dağınık. Neyse ufak bir sitemden sonra dediğiniz firmaların kontrollerini de yaptıktan sonra anladım ki internet konusunda şansım pek yaver değil. Başka bir ilçeye taşınmak lazım çok sıkıntılı bir yere denk gelmişiz :D. Uzun uzadıya yazmışsınız teşekkür ediyorum tavsiye ve fikirleriniz için.

Geri
Yukarı