Bursluluk sınavına nasıl çalışılır?

Lychnica0

Hectopat
Ben deprem bölgesinde olduğum için 2.dönem okula gitmedim. O yüzden 2.dönemi bilmiyorum. Nasıl bir yol izleyip çalışmalıyım, önerilerinizi bekliyorum.

Hocam Tonguç falan açın, ek kaynak falan alın yani bu tarz şeyler sizi daha iyiye götürür. (Eğer imkanınız varsa özel hoca falan tutabilirsiniz.)

Hocam ben de ilk kez bu sene gireceğim. Pek bir bilgim yok. Bol bol test çöz, yanlış yaptığın veya boş bıraktığın soruların üstüne düşün. Çözemezsen videokonu anlatımına bak.

O zaman iyiymiş, peki hocam nasıl çalışacağım? Yani kaynak falan almalı mıyım, internetten video izleyip eski burslulukları çözerek mi çalışmalıyım? Siz bana öncülük ederseniz sevinirim.
Geçen sene ben de girdim ve 488,418 puan çektim. Biraz da şans ile oldu. Çalışma olarak Tonguçtan konu tekrarı yaptım ve her gün tekrar ettiğim konulardan sorular çözdüm. Pek birşey yapmadım bana kalırsa ama dediğim gibi şansımın da yardımıyla kazandım. Ondan önceki sene de girmiştim ama 2 puanla kaçırdım. 6. Sınıf konularıyla girmiştim ben. Sizinki daha zor olur doğal olarak ama puanı da ona göre değişiyor az çok.

Geri
Yukarı