Burun ameliyatı olmaya değer mi?

furkan.99

Kilopat
Herkese merhaba. Burnumda et olduğu için rahat nefes alamıyorum, özellikle geceleri hep ağzımdan nefes alıyorum ve rahat bir uyku çekemediğim için bu durum beni rahatsız ediyor. Doktora gittiğim zaman ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Eğer olursam estetik de olacağım. Fakat ameliyatı olduktan sonra her şey tamamen düzelecek mi bu konuda şüphelerim var. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Bende de benzer bir durum mevcut. Olup olmamakta tereddüt ediyorum. Kuzenlerim ameliyatin kolay gectigini, sadece ameliyattan sonra hafif sorun yasadiklarini söylediler. Burundaki et alininca muhtemelen nefes alma sorununuz düzelecektir. Az ve hic ise yaramadigini söyleyenler de var tabii.

Estetik hakkinda ise bir sey bilmiyorum.

Aslında ben muayene olmaya gittiğim zaman estetik amaçlı gitmedim. Tek derdim nefes sorunumu çözmekti fakat doktorum estetik olmamı da önerdi. Hala ana amacım nefes sorunumu ortadan kaldırmak.

Ben oldum gerçi benim %30 sağlık sorunu ise %70 estetik idi. Bu size bağlı biraz sağlık sorununuz çok büyük olasılıkla çözülecektir fakat estetik bakımından biraz da doktorun yeteneğine bağlı.

Ameliyat hakkında bilgi verebilir misiniz? Dikkat etmem gereken bir şey var mı, zor bir ameliyat mı, ameliyattan sonra nefes almanızda ciddi bir fark oldu mu ve genel olarak iyi ki olmuşum diyor musunuz?

Aslında ben muayene olmaya gittiğim zaman estetik amaçlı gitmedim. Tek derdim nefes sorunumu çözmekti fakat doktorum estetik olmamı da önerdi. Hala ana amacım nefes sorunumu ortadan kaldırmak.

Ameliyat hakkında bilgi verebilir misiniz? Dikkat etmem gereken bir şey var mı, zor bir ameliyat mı, ameliyattan sonra nefes almanızda ciddi bir fark oldu mu ve genel olarak iyi ki olmuşum diyor musunuz?
Devlet ve özel arasında fark oluyor, ben özelde oldum gayet memnunum. Bende öyle aman aman bir sorun yoktu dediğim gibi büyük oranda estetik ama şuan gayet memnunum. Ameliyat basit bir ameliyat. Fakat doktorunuza ''Piezo'' tekniği ile mi yapacağını sorun.

Devlet ve özel arasında fark oluyor, ben özelde oldum gayet memnunum. Bende öyle aman aman bir sorun yoktu dediğim gibi büyük oranda estetik ama şuan gayet memnunum. Ameliyat basit bir ameliyat. Fakat doktorunuza ''Piezo'' tekniği ile mi yapacağını sorun.
Benim konu değil ama yazın olsak sıkıntı çıkar mı? Ne gibi şeyler yaşadınız ameliyat sonrası?

Benim konu değil ama yazın olsak sıkıntı çıkar mı? Ne gibi şeyler yaşadınız ameliyat sonrası?
Bende sadece fazla morluk oldu bir de ben çok hapşırdım ve kaşıdım dikişleri patlattım onun dışında sorun olmadı.

Devlet ve özel arasında fark oluyor, ben özelde oldum gayet memnunum. Bende öyle aman aman bir sorun yoktu dediğim gibi büyük oranda estetik ama şu an gayet memnunum. Ameliyat basit bir ameliyat. Fakat doktorunuza "piezo" tekniği ile mi yapacağını sorun.

Teşekkürler cevaplarınız için. Ameliyatı zaten özelde olacağım eğer olursam. "piezo" tekniğini de sorarım.

Nefes almayla ilgili problemi olup ameliyat olan varsa görüşlerini bekliyorum.

Geri
Yukarı