Burun Eğriliği Ameliyatı Olan Var Mı ?

Anomali

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Burnumda eğrilik mevcut ve ameliyat olmayı düşünüyorum. Doktorlar 18 yaşını doldurmadan yapılmasını tavsiye etmedikleri için bugüne kadar erteledim. Önceden bu ameliyatı olan arkadaşlar var ise bazı sorular sormak istiyorum.

Öncelikle ameliyat sonrasında ilk gün veya hafta ne gibi sorunlar yaşadınız ve çok fazla ağrı oldu mu ?

Eskiden tampon uygulaması yapılıyormuş ve ameliyattan birkaç gün sonra tamponun çıkarılması sırasında şiddetli ağrı ve kanama olduğu söyleniyor. Sizde tampon uygulaması yapıldı mı yoksa başka yöntemler mi kullanıldı ?

Son olarak eğriliğin düzelmesi ile estetik açıdan fazla bir fark yarattı mı ?

Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

Benim Kuzenim oldu yaşı 24'dü hiçbir sorun yaşamadı ağrı olsa bile belirli agrı kesiciler ile agrı giderilebilir... Korkulacak bişey yok yani ufak bir ameliyat ayrıcı benim bildigim anestezi de uyguluyorlar...

Benimde küçüklük kazasından bir eğrilik mevcut, ama deri altında sadece burun ucunu kaldırınca görülüyor. Yani büyüdükçe düzeldi benim (yaş 19) , o yüzden vazgeçtim. Ben ağrılı olduğunu duymuştum çok önceleri. Eğer olursan, yeni tedavi yöntemini ve bu süreci yazarsan sevinirim. Eğer kolay bir yöntem ise bende yaptırabilirim.

2 ay önce oldum. 7 yaşından beri vardı. Genel anestezi ile yaptılar ve acısız bir şekilde bitti gitti. Babam doktor annem ise hemşire olduğu için o gün taburcu oldum zaten. Tampon alınırken bir acı olmadı. Sadece kanama oldu. Açıkçası ben mutluydum çünkü 10 sene nefes alamadım nefes. Her seferinde bir burun deliğim tıkanıyordu. O yüzden yapılan her işlemde ben mutluluktan ölüyordum. Neyse işte pansuman falan yapıyorlar işte. O kadar yani. Bir acı veya ağrı olmadı bende.
Not: Tampon yerleştirmek yerine başka bir şey yerleştirilebiliyormuş ve o kadar acı vermiyormuş. Açıkçası tampon alınana kadar nefes alamadım. Tampon çıkarılırken çok korkuyordum ama yolun sonunda rahat bir nefes almak olduğu için acıyı hissetmedim bile.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı