Keyfi burun estetiği yaptırmak

Ederleyzi

Hectopat
Yer
Türkiye
Merhaba herkese, öncelikle hayırlı geceler dilerim. Ben bir karar aldım. Burnumu beğenmiyorum, keyfi olarak estetik yaptıracağım ama bu konuyu kime açsam saçma bir sebep ile linç yiyorum. Sizce bunu yaptırmak doğal bir hak değil mi? Burnunu beğenmeyen biri estetik yaptıramaz mı? Ya da illaki nefes alamıyorum, burnum tıkal, ı et var, sağlıksal sıkıntı yalanları ile mi burun yaptırmak gerekir?

Not: Yanlış anlaşılmasın, maddi sıkıntım yok. Aileme yük olmuyorum. Yıllar öncesinde bıraktım yük olmayı. Burun yaptırmak için kredi çekmiyorum, birikimlerimi bozdurup yaptıracağım.

Elbette doğal hakkınız. Karar sizin. Kan sizin, damar sizin, beden sizin. O bedende yaşayan sizsiniz. Kimseye hesabını vermek zorunda değilsiniz. Düzgün bir doktor kaliteli bir hastane bulunmuşsa sıkıntı yok bence. Ama şahsi tercihim görüntü rahatsızlığı vermiyorsa bırak doğal olanı ile kalsın.

Bedenin sana ait, ne yapmak istersen onu yaptırmalısın. Kimsenin senin hayatın hakkında hiçbir şeye karışma hakkı yok. Seçemediğimiz bazı özelliklerimizi değiştirebilmek adına ameliyatlar yapılabiliyorsa; neden yaptırmayalım?

Geri
Yukarı