Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Yarın hastanede burnuma baktıracağım. Randevu aldım. Ama şu an öyle rahatsızım ki burnumun 2 deliği de saatlerdir tıkalı böyle bir olamaz. Ağzım ile nefes alıyorum. Sağ olsun o olmasa bir de ne olacak halim bilemiyorum. Sadece bu akşam için rahatlatacak nefesimi açacak ne yapabilirim? Sadece 1 deliği de açılsa yeterli. Rahat etmek istiyorum. Yemek yiyemiyorum. Çünkü bir yandan yemek mi yiyeyim nefes mi alayım bunun yüzünden akşam yemeğini yemedim. Şu an burnuma ne iyi gelebilir tavsiyeleriniz nedir? Sinirden delirmek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Suyu kaynat sonra bir kaba boşaltıp ılımasını bekle üstüne bir çay kaşığı karbonat çok azda bebek şampuanı dök dalin falan yakmasın burnun hassassa, üstüne tuz ekle burnuna çek rahatlatlar.

Yarın hastanede burnuma baktıracağım. Randevu aldım. Ama şu an öyle rahatsızım ki burnumun 2 deliği de saatlerdir tıkalı böyle bir olamaz. Ağzım ile nefes alıyorum. Sağ olsun o olmasa bir de ne olacak halim bilemiyorum. Sadece bu akşam için rahatlatacak nefesimi açacak ne yapabilirim? Sadece 1 deliği de açılsa yeterli. Rahat etmek istiyorum. Yemek yiyemiyorum. Çünkü bir yandan yemek mi yiyeyim nefes mi alayım bunun yüzünden akşam yemeğini yemedim. Şu an burnuma ne iyi gelebilir tavsiyeleriniz nedir? Sinirden delirmek üzereyim.

Tuzlu su ile burnunu temizleyin. Ya da sıcak suya viks koyun ve üzerinde biraz nefes alın.

ben burnumdan dolayı çok acı çekmiş birisi olarak söylüyorum ben viks buharlı suyu denedim yemedi tuzlu su yemedi tek yöntemi burun spreyi fakat o da kısa süreli çözüm ve bağımlılık yapıyor bundan ötürü hastaneyi gittiğimde doktor şaşırdı burun damarlarımı eritmişim burun spreyi yüzünden onunda uyarısını verim

Evinizde vicks varsa (nasıl yazıldığını bilmiyorum) onu güzelce 30sn boyunca derin derin kokla burnun açılır.

Geri
Yukarı