Burun yamukluğu için ameliyat olmak

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar, küçük iken ufak bir kaza geçirmiştim ve o günden bu yana burnumda yamukluk var ve 2 burun deliğinden sadece 1 tanesinde nefes verebiliyorum. Sigara filan kullanmama rağmen kondisyonum hemen bitiyor o yüzden ameliyat olmaya karar verdim. Daha önce hiç bu durumu yaşayan birileri var mı, yardımcı olabilir mi ?

Arkadaşlar, küçük iken ufak bir kaza geçirmiştim ve o günden bu yana burnumda yamukluk var ve 2 burun deliğinden sadece 1 tanesinde nefes verebiliyorum. Sigara filan kullanmama rağmen kondisyonum hemen bitiyor o yüzden ameliyat olmaya karar verdim. Daha önce hiç bu durumu yaşayan birileri var mı, yardımcı olabilir mi ?
Doktorlar ergenlik bitmeden burun ameliyatı yapmayı önermiyor. Bunun yeri burası değil doktordur. Doktora başvurun.

Aynı sorun bende var fakat burnum dışarıdan bakınca yamuk değil fakat içeriden bir kemik sol burun deliğimi tamamen kapatmış durumda. Bu problem bıçak altına yatmak istemediğimden dolayı sporculuk hayatımı bitirdi. Kemik içeriden yamuldukça dayanıklılığım da düşmeye başladı. Kondisyonum tam olmasına rağmen ve ağzımdan nefes alıp vermeme rağmen tek burunun tıkalı olması dayanıklılığı inanılmaz etkiliyor. Tek çözüm ameliyat başka yolu yok. Bu ameliyattan vazgeçme sebebim ise kemik alındıktan sonra bir miktar koku duyusu kaybının söz konusu olacağıydı. Belki bu konuda usta olan bir doktor bulursam ameliyat olabilirim. Geçmiş olsun.

Benim de tek deliğim kapalı, doğuştan böyle sanırım çünkü hiç kavga etmedim, çarpmadım falan. Şu an 18 yaşındayım, biraz daha zaman geçmesini bekliyorum açıkçası. Yüzümün şekli tam oturunca, doktor arayışına gireceğim ben de.

Arkadaşlar zaten doktora gideceğim sırf sizin yorumlardan ötürü ameliyat olacak değilim ya ? Sadece bilgisi olan veya aynı sorunu yaşayanlar ile ufak bir bilgi alışverişi yapmak istedim.

Şu an 18 yaşındayım
Bir çok internet sitesinde 17 yaş üstü de kabul oluyor diye yazıyor.

Arkadaşlar doktora gitmeden önce son kez sorayım dedim. Bu ameliyat (estetik değil) sigorta tarafından karşılanıyor mu ? Daha önce hiç kimse burun ameliyatı olmadı mı yahu ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı