Buzdolabı elektrik çarpıyor

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Dışı aleminyum gri kaplama vestel buz dolaplarını bilirsiniz. Ne zaman dokunsam beni elektrik çarpıyor ama diğerlerini çarpmıyor sadece beni çarpıyor.
1 değil 2 değil. Hergün elektirik çarpılıyorum "çok çekiciyim herhalde" neden çarpılıyorum?

Dışı aleminyum gri kaplama Vestel buz dolaplarını bilirsiniz. Ne zaman dokunsam beni elektrik çarpıyor ama diğerlerini çarpmıyor sadece beni çarpıyor.
1 değil 2 değil. Her gün elektrik çarpılıyorum "çok çekiciyim herhalde" neden çarpılıyorum?

Vücudunuzdaki düşük seviyede olan statik elektrik tahminimce elektrikten daha az statik elektriğe sahip olduğunuzdan çarpılıyorsunuz. Ama yine de bence çekicilikten çarpılıyorsunuz :d

Son düzenleme:
Dışı aleminyum gri kaplama Vestel buz dolaplarını bilirsiniz. Ne zaman dokunsam beni elektrik çarpıyor ama diğerlerini çarpmıyor sadece beni çarpıyor.
1 değil 2 değil. Her gün elektrik çarpılıyorum "çok çekiciyim herhalde" neden çarpılıyorum?

Denize yakın mısın ya da kum olan bir yere gidip yalın ayak yürürsen o zaman fazla elektriği toprak ya da kum alacağı için artık çarpılmazsın.

Statik elektrik; vücudunuzdaki yük ile buzdolabındaki yükler zıt yükler (+ ve - gibi) ise olur ve aralarındaki miktar farkı arttıkça hissedilme oranı da artar.
Dışı aleminyum gri kaplama vestel buz dolaplarını bilirsiniz. Ne zaman dokunsam beni elektrik çarpıyor ama diğerlerini çarpmıyor sadece beni çarpıyor.
1 değil 2 değil. Hergün elektirik çarpılıyorum "çok çekiciyim herhalde" neden çarpılıyorum?

Komik gelecek ama eğer çok zayıfsan yada yağ oranın çok azsa, özellikle ellerinde, sana daha kolay çarpar elektrik eğer kaçak varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı