C. A320M-K Pro V14 anakart RTX 3050 8 GB kaldırır mı?

Whitess.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Arkadaşım bugün MSI RTX 3050 Ventus 8 GB aldığını söyledi. Kendisinin anakartı: Colorful C. A320M-K Pro V14 diye bir model ve 400W PSU'su mevcut. Bu GPU bu kasaya uyacak mı?

Anakart konusunda bir sorun olmaz hocam. İşlemciniz darboğaz yapmıyorsa problem yok.

Anakartlık bir durum yok zaten, PSU da biraz sıkıntılı olabilir bu tarz PSU'ların çok kalitesiz olanlarında PCIe güç pinleri olmayabiliyor. Çalışsa bile o karta para verilmez, 2. elde çok ucuza bulmadıysa iade etsin...

@Whitess. Göz göre göre kazıklanmak istiyorsa kendisi bilir, bu konuyu çok kurcalamıyorum. Fakat dediğim gibi 500W altı PSU'ların çok kalitesiz olanlarında PCIe güç girişi bulunmayabiliyor. Mümkünse PSU'nun tam modelini öğrensin.

@Whitess. Göz göre göre kazıklanmak istiyorsa kendisi bilir, bu konuyu çok kurcalamıyorum. Fakat dediğim gibi 500W altı PSU'ların çok kalitesiz olanlarında PCIe güç girişi bulunmayabiliyor. Mümkünse PSU'nun tam modelini öğrensin.
RTX 3050 1 adet 8 pin istiyor hocam 2x6 to 8 pin dönüştürücü alınıp çözülebilir. PSU 400w yeterli gelir mi orası tartışılır tabi 😀

RTX 3050 1 adet 8 pin istiyor hocam 2x6 to 8 pin dönüştürücü alınıp çözülebilir. PSU 400w yeterli gelir mi orası tartışılır tabi 😀
Elimde 350W yazan, fakat direkt hiçbir şekilde PCIe pini içermeyen bir PSU var. Aynı şekilde Molex de bulundurmuyor, garip. Sadece SATA, 24 pin ve 8 pin CPU var. Neden 8 pin CPU bulundurduğunu hala çözemedim.

Hocam ana kart konusunda zaten kafamda çok sorun yoktu olur diyordum ancak PSU'nun 400w olduğunu duyduğumda ufak bir nefes kesintisi yaşadım :) . Corsair CV550 önerdim kendisine.

Anakart konusunda bir sorun olmaz hocam. İşlemciniz darboğaz yapmıyorsa problem yok.
İşlemcisinin AMD Ryzen 5 3400G olduğunu söyledi.

Hocam ana kart konusunda zaten kafamda çok sorun yoktu olur diyordum ancak PSU'nun 400w olduğunu duyduğumda ufak bir nefes kesintisi yaşadım :) . Corsair CV550 önerdim kendisine.

İşlemcisinin AMD Ryzen 5 3400G olduğunu söyledi.
3400g PCI-E 8x 3.0 destekliyor fakat RTX 3050 PCI-E 16x 4.0 o yüzden ufak bir performans kaybı yaşayacaktır. Pek önemi yok bence tabi. Tahminim %10 kadar darboğaz olacaktır.

Ek olarak sistem yükte muhtemelen 300-350w arası çekecektir. Eğer arkadaşın yeni bir PSU alacak bütçesi yoksa, elinde bulunan PSU da bu 300-350W elektriği karşılayabiliyorsa ve 6 pin güç kablosu bulunuyorsa çoklayıcı alıp deneyebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı