C# bir Textbox'ın içinde bulunan veriyi bir Textbox'a yazdığım maile nasıl gönderirim?

Ahmet Affan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yarına yetiştirmem gereken bir projem var. Çözmem lazım yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvensiz ama işe yarayacak bir yol önereyim. Denedim ve çalışıyor fakat birisi tersine mühendislik yaparsa hiç efor sarfetmeden bütün bilgilere ulaşabilir. Güvenli olmasını istiyorsanız ve PHP biliyorsanız POST isteği alınca maili gönderen bir kod yazabilirsiniz.

İlk olarak yeni bir Gmail hesabı açın. Sonra hesabın güvenlik ayarlarından "Güvensiz uygulamalara izin ver." seçeneğini aktifleştirin. Daha sonra şu kodu kendinize göre düzenleyerek tetiklenilen methodun içine yerleştirin. Yani şifre, adres, textbox isimleri gibi şeyleri kendi kodunuza göre değiştirin. En son da buton yada ne kullandıysanız onun koduna ekleyin.
C#:
// Bu iki satırı en üste ekleyin
using System.Net;
using System.Net.Mail;

// Bunları methodunuzun içine kendinize göre düzenleyip koyun
var gonderici = new MailAddress("[email protected]", "Gönderici Adı");
var sifre = "mail.sifresi";

var alici = new MailAddress(textBox1.Text);
var konu = "Mail Konu";
var icerik = textBox2.Text;

var baglanti = new SmtpClient{Host = "smtp.gmail.com",Port = 587,EnableSsl = true,DeliveryMethod = SmtpDeliveryMethod.Network,UseDefaultCredentials = false,Credentials = new NetworkCredential(gonderici.Address, sifre)};
var mesaj = new MailMessage(gonderici, alici);

mesaj.Subject = konu;
mesaj.Body = icerik;
baglanti.Send(mesaj);

Güvensiz ama işe yarayacak bir yol önereyim. Denedim ve çalışıyor fakat birisi tersine mühendislik yaparsa hiç efor sarfetmeden bütün bilgilere ulaşabilir. Güvenli olmasını istiyorsanız ve PHP biliyorsanız post isteği alınca maili gönderen bir kod yazabilirsiniz.

İlk olarak yeni bir Gmail hesabı açın. Sonra hesabın güvenlik ayarlarından "güvensiz uygulamalara izin ver." seçeneğini aktifleştirin. Daha sonra şu kodu kendinize göre düzenleyerek tetiklenilen methodun içine yerleştirin. Yani şifre, adres, textbox isimleri gibi şeyleri kendi kodunuza göre değiştirin. En son da buton ya da ne kullandıysanız onun koduna ekleyin.
C#:
// Bu iki satırı en üste ekleyin.
using System.Net;
using System.Net.Mail;

// Bunları methodunuzun içine kendinize göre düzenleyip koyun.

var konu = "Mail Konu";

var baglanti = new SmtpClient{Host = "smtp.gmail.com",Port = 587,EnableSsl = true,DeliveryMethod = SmtpDeliveryMethod.Network,UseDefaultCredentials = false,Credentials = new NetworkCredential(gonderici.Address, sifre)};

mesaj.Subject = konu;
mesaj.Body = icerik;
baglanti.Send(mesaj);

Benim amacım birkaç tane textboxa bir şey yazıp göndermek değil 1 textboxtaki yazıyı girdiğim başka bir textboxtaki maile göndermek.
Güvensiz ama işe yarayacak bir yol önereyim. Denedim ve çalışıyor fakat birisi tersine mühendislik yaparsa hiç efor sarfetmeden bütün bilgilere ulaşabilir. Güvenli olmasını istiyorsanız ve PHP biliyorsanız post isteği alınca maili gönderen bir kod yazabilirsiniz.

İlk olarak yeni bir Gmail hesabı açın. Sonra hesabın güvenlik ayarlarından "güvensiz uygulamalara izin ver." seçeneğini aktifleştirin. Daha sonra şu kodu kendinize göre düzenleyerek tetiklenilen methodun içine yerleştirin. Yani şifre, adres, textbox isimleri gibi şeyleri kendi kodunuza göre değiştirin. En son da buton ya da ne kullandıysanız onun koduna ekleyin.
C#:
// Bu iki satırı en üste ekleyin.
using System.Net;
using System.Net.Mail;

// Bunları methodunuzun içine kendinize göre düzenleyip koyun.

var konu = "Mail Konu";

mesaj.Subject = konu;
mesaj.Body = icerik;
baglanti.Send(mesaj);

Ve ek olarak gönderdiğim mailin şifresini girmeyeceğim sadece textboxxa yazdığım maile mail göndermesini istiyorum.

Benim amacım birkaç tane textboxa bir şey yazıp göndermek değil 1 textboxtaki yazıyı girdiğim başka bir textboxtaki maile göndermek.
Benim gönderdiğim kodda textBox1'deki mail adresine textBox2'deki yazıyı gönderiyor. Aynı şey zaten.

Ve ek olarak gönderdiğim mailin şifresini girmeyeceğim sadece textboxxa yazdığım maile mail göndermesini istiyorum.
Gönderen bir mail adresi olması lazım ama. Vahiy yoluyla inemeyeceğine göre sizin bir şekilde göndermeniz gerek. Şifre olmazsa Gmail sunucularına nasıl bağlanacak?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı