C#'da döngüleri öğrenmeye çalışırken aslında yanlış bölümde mi okuyorum diye sormaya başladım

Junji Ito

Hectopat
Evet, başlıkta gördüğünüz üzere kodlamaya birkaç aydır vakit ayırıyorum ve okulda bölümümü bu yönde okuyorum. Sınıfta en başarılı öğrenci benim ancak o kadar tökezlemeye başladım ki ciddi anlamda hevesim kırılmaya ve yanlış bölümü seçtiğimi düşünmeye başladım. Öğretmenimizin istediği türde kodlar yazamıyorum ve fikir üretemiyorum. Öneri yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
C# işin tatlı tarafı. En azından C ve pointer ilişkileri vesayre yok. Sıkılmanız hatalardan bezmeniz normal. Sanırım 1. sınıfsınız seneler ilerledikçe daha da ağırlaşabilir müfredatınız. Eğer hatalarla uğraşmayı sevmiyorsanız gün boyu hataları düzeltecek sabrı kendinizde görmüyorsanız yanlış bölümü seçmiş olmanız mümkün. Çünkü genellikle bir kodu yazıp istediğiniz gibi anında sonuç almanız çok zor. Tek seferde hatasız kod yazana henüz denk gelmedim. Genellikle bir yaklaşım belirleyip kafanızdaki şeyi koda döküp sonrasında neden istediğiniz gibi çalışmıyor buna kafa yoruyorsunuz. Ardından istediğiniz gibi çalışır hale getiriyorsunuz. Ödevlerle sorunlarla uğraşırken anlık bıkma hissi çok normal. Ama biraz daha uğraştıktan sonra o istenilen fikri programa dökebilmek o programı çalıştırmak çok büyük bir tatmin hissi veriyor. Eğer bu tatmin hissi sizi mutlu etmiyorsa da yanlış bölümde olabilirsiniz.
Şu an yaptığınız şeyler muhtemelen çok soyut şeyler. Günlük hayatta bir probleme çözüm bulmaktan çok ödevlerdeki yönergeleri takip ettiğiniz ödevler olur başta. Zamanla bir şeyler ürettikçe ortaya sizin eseriniz olan irili ufaklı şeyler çıktıkça o zaman tatmin duygusu ve kendine güven katlanarak artıyor. Siz bir şeyler üretmek istemiyorsanız/bir şeyler üretirken karşınıza çıkacak onlarca problemle uğraşmak çok da cazip gelmiyorsa bölüm tercihinizi sorgulayın. Yok bununla bir sorununuz yoksa anlık olarak sıkılmalar bıkmalar normal.

Okulun size öğretmesini beklemek saçma olur. Okul size araştırmayı ve öğrenmeyi öğretir. Sizin kendinize en uygun öğrenme şeklini bulup çeşitli kaynaklardan öğrenmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı