C Dili İçin Visual Studio mu, VS Code mu?

342746

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar, C diline başlamak istiyorum ama hangi programı kullanacağıma karar veremedim. Çok bir şey bilmiyorum. Yeni bir kitap alacağım, yeni adım atacağım. Bu programlardan hangisini kullanmalıyım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    210 KB · Görüntüleme: 286
Bunların ikisi de aynı programlar :D VS Code Visual Studio'nun kısaltması sadece. Google'a VS Code diye yazarsanız size vikipedi sonucu olarak Visual Studio Code uygulamasını sunacaktır
Yine yine yine, bir yerlerinden element çıkarıyor insanlar. VS Code bir editördür. Visual Studio ise bir IDE.

İkisi de değil. Visual Studio'da C++ düzgünce var, C kodlarında sapıtıyor. Visual Studio'da veya Visual Studio Code'da eklentilerle falan düzgün C desteği sağlanabiliyordur belki ama bence gerek yok.

Code::Blocks kullanmanızı tavsiye ederim. Ya da C öğrenme acısına katlanırken yanında Geany acısına da katlanabilirsiniz.

Aralarında ne gibi farklar var?

İnternetten bakmasını bende biliyorum.

Üstteki bilgi yanlış Visual Studio bir IDE'dir (yazılım geliştirme ortamı) yani GB olarak daha çok ve daha fazla tool içerir fakat VS Code bir text editördür toolları kendin yüklersin C dili için bu tool yüklemeye olaylarını bilmiyorsan(minGW vs) bence IDE ile başla DEV C++ bile olur sonrasında VS Code'a geçersin ben öyle yaptım.

İkisi de değil. Visual Studio'da C++ düzgünce var, C kodlarında sapıtıyor. Visual Studio'da veya Visual Studio Code'da eklentilerle falan düzgün C desteği sağlanabiliyordur belki ama bence gerek yok.

Code: Blocks kullanmanızı tavsiye ederim. Ya da C öğrenme acısına katlanırken yanında geany acısına da katlanabilirsiniz.

Hocam onu ilk defa duyuyuroum. Bence bilindik bir program daha iyi olur. Zaten pek bir bilgim yok.
Yine yine yine, bir yerlerinden element çıkarıyor insanlar. VS Code bir editördür. Visual Studio ise bir IDE.
Sizce hangisini kullanmalıyım?

Hocam onu ilk defa duyuyuroum. Bence bilindik bir program daha iyi olur. Zaten pek bir bilgim yok.

Sizce hangisini kullanmalıyım?

Hocam bilginiz yoksa dev C++ yükleyin çok simpledır kod yazmak dışında bir şeyle uğraştırmaz ama dediğim gibi önce öğrenmeyi orada yapın sonra VS Code'a geçersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı