C Dili İçin Visual Studio mu, VS Code mu?

İkisi de değil. Visual Studio'da C++ düzgünce var, C kodlarında sapıtıyor. Visual Studio'da veya Visual Studio Code'da eklentilerle falan düzgün C desteği sağlanabiliyordur belki ama bence gerek yok.

Code::Blocks kullanmanızı tavsiye ederim. Ya da C öğrenme acısına katlanırken yanında Geany acısına da katlanabilirsiniz.

Hocam VS Code ile MinGW kullanarak C kullanıyorum Autocomplete özelliği falan gayet güzel açıkcası ben MinGW ile VS Code kullanmalarını öneriyorum.

Hocam VS Code ile MinGW kullanarak C kullanıyorum Autocomplete özelliği falan gayet güzel açıkcası ben MinGW ile VS Code kullanmalarını öneriyorum.
Şu an VS Code, VS ve Geany indirdim. Ama indirirken karşıma eklentiler geldi orada C eklentileri falan vardı onları indirmem gerekiyor mu? MinGW'ye de bir göz atacağım teşekkürler.

Kompleks programları daha kolay derlemek amaçlı kullanılan bir sistem diyebilirim.
Şu an amacım C öğrenmek. Sonrasında C++ veya Java olabilir. Sonra artık yavaş yavaş kendimi geliştirdikten sonra Unity ile basit oyunlar yapmak istiyorum. Sistem de şu an VS Code ve Geany yüklü. VS yüklemeli miyim? Yükleyeceksem hangi sürümü ve paketleri yüklemeliyim? Youtube'de herkes C için VS kullanmış ama. Kafam karıştı doğrusu.

Şu an amacım C öğrenmek. Sonrasında C++ veya Java olabilir. Sonra artık yavaş yavaş kendimi geliştirdikten sonra Unity ile basit oyunlar yapmak istiyorum. Sistem de şu an VS Code ve Geany yüklü. VS yüklemeli miyim? Yükleyeceksem hangi sürümü ve paketleri yüklemeliyim? Youtube'de herkes C için VS kullanmış ama. Kafam karıştı doğrusu.
Sana Code::Blocks bile yeter aslında dostum. Düşük veya ortalama standartlarda bir bilgisayara sahipsen iyi bir alternatif olduğunu hissedeceksin. MinGW'li versiyonunu indirebilirsin sitesinden.

VS Code sanırım en iyi seçim benim için VS'yi şu anda indirmedim. VS Code için hangi eklentileri kurmalıyım?

Geri
Yukarı