C diski kapasitesi kendi kendine azalıyor

NorthWinD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 120GB SSD kullanıyorum Windows da SSD de kurulu, disk sürekli kendi kendine azalıyor. SSD'ye sadece Opera, Steam, gibi programlar yüklüyorum. Oyunları D veya E diskine yüklüyorum. Sistemi 2 ay önce topladım daha önceden kalan sistem dosyası veya geri yükleme dosyası yok Update ise kapalı. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    90,7 KB · Görüntüleme: 100
Merhaba arkadaşlar 120GB SSD kullanıyorum Windows da SSD de kurulu, disk sürekli kendi kendine azalıyor. SSD'ye sadece Opera, Steam, gibi programlar yüklüyorum. Oyunları D vEya E diskine yüklüyorum. Sistemi 2 ay önce topladım daha önceden kalan sistem dosyası veya geri yükleme dosyası yok Update ise kapalı. Sorun neden kaynaklı olabilir?

@MisakiTaro hocamın dediği gibi de olabilir veya worm virüsü de olabilir. Worm virüsü sürekli kendini kopyalayarak diski dolduruyor olabilir.

Masa üstünde ve belgelerinde bulunan dosyalar çok yer kaplar bir de Steam'de oyunları yüklemiş olma olasılığı var keşke Steam'i de d'ye koysa idin. Geçici dosyaları söylemişler zaten.

Merhaba arkadaşlar 120GB SSD kullanıyorum Windows da SSD de kurulu, disk sürekli kendi kendine azalıyor. SSD'ye sadece Opera, Steam, gibi programlar yüklüyorum. Oyunları D veya E diskine yüklüyorum. Sistemi 2 ay önce topladım daha önceden kalan sistem dosyası veya geri yükleme dosyası yok Update ise kapalı. Sorun neden kaynaklı olabilir?
Windows 10 depolama ayarlarına girip geçici dosyalar bölümünde doluluk varmı kontrol etmeni öneririm , ayrıca indirilenler dosyasını incelemeni , ayrıca CCleaner ile ne var ne yok temizleyip kontrol etmeyide ihmal etme .

Masaüstündeki veriler C diskine kaydedilir. Masaüstünde fazla dosya biriktirmeyin.

Masaüstünde sadece oyun ve program kısayolları mevcut.
Masa üstünde ve belgelerinde bulunan dosyalar çok yer kaplar bir de Steam'de oyunları yüklemiş olma olasılığı var keşke Steam'i de D'ye koysa idin. Geçici dosyaları söylemişler zaten.

Steam C kurulu ama oyunları yüklerken disk seçip yüklüyorum kendisi otomatik yüklemiyor.
Windows 10 depolama ayarlarına girip geçici dosyalar bölümünde doluluk varmı kontrol etmeni öneririm , ayrıca indirilenler dosyasını incelemeni , ayrıca CCleaner ile ne var ne yok temizleyip kontrol etmeyide ihmal etme .
Herşeyi kontrol ettim,şimdi ccleaner ile bir tarama yapayım bakalım.

Masaüstünde sadece oyun ve program kısayolları mevcut.

Steam C kurulu ama oyunları yüklerken disk seçip yüklüyorum kendisi otomatik yüklemiyor.

Herşeyi kontrol ettim,şimdi ccleaner ile bir tarama yapayım bakalım.
C ye yüklü herhangi bir oyun varmı, varsa şayet epic yada steamden o oyuna güncelleme geldikçe boyutu artıyorda olabilir . C ye Yüklü oyun varsa tabi.

Geri
Yukarı