C diski kapasitesi kendi kendine azalıyor

Virüs için hangi programla taratmalıyım eğer virüs varsa format atmadan temizlemem mümkün müdür?
Virüslük bir durum yaşamadım ama anti malvare bytes bu konuda çok iyi diye duydum .kontrol et istersen.
Hayır C de oyun yüklü değil, sadece Steam ve Epic yüklü, oyunları disk seçip öyle kuruyorum.
Steam ve epic dosyalarının ayrıca c deki bir kaç dosyanında boyutlarını not defteri açıp oraya yaz istersen . Şayet bir daha azalma olursa yazdiğın o boyutlarla dosyaları karşılaştır . Azalma olmassa sorun yok zaten .

Steam oyunu sadece açıyor oyunu zaten Windows oynatıyor diye düşünüyorum. Steam hdd de oyun dosyaları sdd de olsa daha mantıklı geliyor. Bende hdd var sadece ama tüm programlarımı D'ye kurarım c ne kadar küçülürse pc o kadar yavaşlar.

Steam oyunu sadece açıyor oyunu zaten Windows oynatıyor diye düşünüyorum. Steam HDD de oyun dosyaları SSD de olsa daha mantıklı geliyor. Bende HDD var sadece ama tüm programlarımı D'ye kurarım C ne kadar küçülürse PC o kadar yavaşlar.

Steam ve Epic Games'i de D ye taşıycam, SSD 120GB olduğu için oyun yükleyemiyorum.

Steam oyunu sadece açıyor oyunu zaten Windows oynatıyor diye düşünüyorum. Steam hdd de oyun dosyaları sdd de olsa daha mantıklı geliyor. Bende hdd var sadece ama tüm programlarımı D'ye kurarım c ne kadar küçülürse pc o kadar yavaşlar.
Bu zamanda SSD şart , hele pubg oynuyorsan . Pubg bunun en iyi orneği .HDD ye yüklü pubgde 30 saniyede lobiye girer 1 dakikada oyun içi ekran gelir . SSD de 15 saniyede lobiye girer 20 saniyede oyun içine girersiniz. Farkı yaşayanlar iyi bilir .
Steam ve Epic Games'i de D ye taşıycam, SSD 120GB olduğu için oyun yükleyemiyorum.
Mantıklı ,önemli olan oyunun SSD de olması zaten , oyun d dosyasında olduktan sonra Steam ve epic'in c de olması pek bir etki etmez .

Bu zamanda SSD şart, hele PUBG oynuyorsan. PUBG bunun en iyi orneği. HDD'ye yüklü PUBG'de 30 saniyede lobiye girer 1 dakikada oyun içi ekran gelir. SSD de 15 saniyede lobiye girer 20 saniyede oyun içine girersiniz. Farkı yaşayanlar iyi bilir.

Mantıklı, önemli olan oyunun SSD de olması zaten, oyun D dosyasında olduktan sonra Steam ve Epic'in C de olması pek bir etki etmez.

CCleaner ile tam tarama yaptım, ayrıntılara baktığımda büyük miktarda geçici dosyalar olduğunu gördüm galiba sorun çözüldü gibi, Steam Epic Games gibi programları da D diskine taşıdım.
Kasperksy ile tam tarama yapın format atmaya gerek yok gibi. Sonuçları buraya atın.

Kaspersky ile tarama yaptıramadım ama CCleaner ile tam tarama yaptım alan 76 GB'a kadar çıktı çok fazla miktarda geçici dosya vardı sanırım sorun çözüldü.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    90,7 KB · Görüntüleme: 42
CCleaner ile tam tarama yaptım, ayrıntılara baktığımda büyük miktarda geçici dosyalar olduğunu gördüm galiba sorun çözüldü gibi, Steam Epic Games gibi programları da D diskine taşıdım.

Kaspersky ile tarama yaptıramadım ama CCleaner ile tam tarama yaptım alan 76 GB'a kadar çıktı çok fazla miktarda geçici dosya vardı sanırım sorun çözüldü.
Bariz bir fark görünüyor , çözülmüş gibi evet👍

Geri
Yukarı