C diski nasıl temizlenir?

barangurkan12

Decapat
Selamünaleyküm. Bugün arkadaşla sohbet ederken bir konu açtım, konu da "Kaç GB alanın kaldı?". 500GB toplam alanı vardı, 367GB boş alanı vardı. Benim 905GB boş alanım var ve 664 GB boş alanım var. Olay şu ki, biz aynı oyunları oynayan kişileriz, yani onda artı-eksi farklı bir şey yok, hatta fazlası var. Benim bilgisayarımda da o kadar abartılacak bir şey yok. Sadece GTA V var. Şu an en yüksek boyutlu olan şey ve GTA V arkadaşımda da var. Anlıyorum ki, şu an biraz fazla boş yer kaplayan şeyler var. Bunları nasıl bulup silebilirim? Not: Sistem koruması devre dışı

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm. Bugün arkadaşla sohbet ederken bir konu açtım, konu da "kaç GB alanın kaldı?". 500GB toplam alanı vardı, 367GB boş alanı vardı. Benim 905GB boş alanım var ve 664 GB boş alanım var. Olay şu ki, biz aynı oyunları oynayan kişileriz, yani onda artı-eksi farklı bir şey yok, hatta fazlası var. Benim bilgisayarımda da o kadar abartılacak bir şey yok. Sadece GTA V var. Şu an en yüksek boyutlu olan şey ve GTA V arkadaşımda da var. Anlıyorum ki, şu an biraz fazla boş yer kaplayan şeyler var. Bunları nasıl bulup silebilirim? Not: Sistem koruması devre dışı.

OneDrive yedekleme açık olabilir.

Selamünaleyküm. Bugün arkadaşla sohbet ederken bir konu açtım, konu da "kaç GB alanın kaldı?". 500GB toplam alanı vardı, 367GB boş alanı vardı. Benim 905GB boş alanım var ve 664 GB boş alanım var. Olay şu ki, biz aynı oyunları oynayan kişileriz, yani onda artı-eksi farklı bir şey yok, hatta fazlası var. Benim bilgisayarımda da o kadar abartılacak bir şey yok. Sadece GTA V var. Şu an en yüksek boyutlu olan şey ve GTA V arkadaşımda da var. Anlıyorum ki, şu an biraz fazla boş yer kaplayan şeyler var. Bunları nasıl bulup silebilirim? Not: Sistem koruması devre dışı.

Tree size ile C diskinde yer kaplayan dosyaları sıralayabilirsin.
Onun dışında diske sağ tıklayıp özelliklerden temizle diyebilirsin.
muhabbetiniz de ilginçmiş :D

Son düzenleme:
Başlat menüsü ayarlar oradan da disk yöneticisine gelip C diskine tıklayıp gereksiz dosyaları silebilirsin Windows 10 için geçerli bu söylediklerim.
Düzenleme 1 hafta oldu temizleyeli 8 GB birikmiş :D

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31,9 KB · Görüntüleme: 99
Şöyle anlatsam iyi olucak, şuan ki dosya boyutu ile indirdiğim dosya boyutları arasında fark var. Kısaca 30gb 40gb bir boyut gereksiz bir yerden toplamış.

Tree size ile C diskinde yer kaplayan dosyaları sıralayabilirsin.
Onun dışında diske sağ tıklayıp özelliklerden temizle diyebilirsin.
muhabbetiniz de ilginçmiş :D
indirilenler ve çöp kutusu klasörünü boşalt.
OneDrive yedekleme açık olabilir.
OneDrive bilgisayarımda yok ve indirilenler, çöp kutusu ve diğer günlük temizlediğim şeyler ile alakası olmadığını anladım. Hesap yaptığımda gereksiz yere birşeyler yer kapladığının farkındayım.

Şöyle anlatsam iyi olacak, şu anki dosya boyutu ile indirdiğim dosya boyutları arasında fark var. Kısaca 30GB 40GB bir boyut gereksiz bir yerden toplamış.

OneDrive bilgisayarımda yok ve indirilenler, çöp kutusu ve diğer günlük temizlediğim şeyler ile alakası olmadığını anladım. Hesap yaptığımda gereksiz yere bir şeyler yer kapladığının farkındayım.

Sistemin kendisi de zaman içinde şişiyor. Güncellemeleri yüklerken bazı önceki güncellemeleri silmiyor.

Win+r tuşlarına aynı anda bas temp yaz hepsini sil aynı şekilde %temp% yazıp onları da sil. Onun dışında bu bilgisayara bas hddye sağ tıkla özellikler de ordan temizle sil gereksiz şeyleri. Ve o resimdeki şeyleri sil attığın çöp dosyaları gereksiz uygulamaları falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı