Çözüldü C diskini nasıl genişletebilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Murderer

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 250 GB SSD'min yanına ek olarak 500 GB SSD aldım. PC'ye format atamayacağım için boşta duran 80 GB'lık D diskini C'ye katmaya çalışıyorum fakat olmuyor. Görseli aşağıya ekledim. Benim anladığım C'nin sağındaki diskler katılabiliyormuş fakat solda bulunan D diskini sağ tarafa alamadım. Yardımcı olur musunuz? (Ayrılmamış kısım D diski silip öyle SS aldım)

1604750699659.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MiniTool Partition Wizard uygulamasını indirin, ardından diskinizi seçip Merge Partition seçeneğine tıklayın. Birleştirmek istediğiniz diskin ilk parçasını seçip Next butonuna, ardından ikinci parçasını seçip Finish butonuna tıklayarak birleştirmeyi başlatın. Birleştirme işlemi bittiğinde diskin ikinci parçasındaki dosyalarınızı varsayılan olarak MERGED_PARTITION_CONTENT klasörünün içerisinde bulabilirsiniz.
Finish butonuna tıkladıktan sonra Apply butonuna tıklayarak birleştirmeyi başlatın. Birleştirme bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek yok. Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz :)

Kaynak: C ve D disklerini tek disk yapma | Technopat Sosyal
Not: İşine yaradı ise çözüm olarak işaretlersen sevinirim bu sayede aynı sorunu yaşayanlar hızlıca çözüme ulaşabilirler 🙂
MiniTool Partition Wizard uygulamasını indirin, ardından diskinizi seçip Merge Partition seçeneğine tıklayın. Birleştirmek istediğiniz diskin ilk parçasını seçip Next butonuna, ardından ikinci parçasını seçip Finish butonuna tıklayarak birleştirmeyi başlatın. Birleştirme işlemi bittiğinde diskin ikinci parçasındaki dosyalarınızı varsayılan olarak MERGED_PARTITION_CONTENT klasörünün içerisinde bulabilirsiniz.
Finish butonuna tıkladıktan sonra Apply butonuna tıklayarak birleştirmeyi başlatın. Birleştirme bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek yok. Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz :)

Kaynak: C ve D disklerini tek disk yapma | Technopat Sosyal
Not: İşine yaradı ise çözüm olarak işaretlersen sevinirim bu sayede aynı sorunu yaşayanlar hızlıca çözüme ulaşabilirler 🙂

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı