C# kod öğrenme

The2ndSlimShady

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün itibarıyla C# öğrenmeye başladım. YouTube'dan Engin Demiroğ'un derslerini izliyorum. Yeni proje açtığında kod kısmında şöyle kodlar vardı;

C#:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace TypesAndVariables
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Console.Writeline("Hello World");
Console.ReadLine();
}
}
}

Using System, namespace, class program, static Void Main(string[] args) hakkında hiçbir şey anlatmadan direk olarak veri tiplerini ve if, else if ve else döngülerini anlatmaya başladı. Bunlar daha sonraların konusu mu yoksa Engin Hoca mı atlamış?

Son düzenleyen: Moderatör:
Using System, namespace, class program, static Void Main(string[] args) hakkında hiçbir şey anlatmadan direk olarak veri tiplerini ve if, else if ve else döngülerini anlatmaya başladı. Bunlar daha sonraların konusu mu yoksa Engin Hoca mı atlamış?
Yeni bir proje oluşturduğunuzda o kodlar halihazırda yazılı olur. Genelde atlarlar bunu.

Dediğin yerlerin öyle çok fazla anlatılacak detayları yok zaten kütüphaneler falan sadece
"static void Main(string[] args)" kısmını ilerki safhalarda hangi methodlar işine yarayacaksa ona göre öğrenirsin.

En üstte using ile başlayanlar senin projendeki aktif kütüphaneleri gösterir o kısma lazım olmadıkça dokunmazsın bir şey silmene vs. gerek kalmaz genelde çoğunlukla eklersin, adamı tanımıyorum ama eminim anlatacaktır static Void gibi şeyleri kesinlikle anlatması gerekir eğer anlatmazsa sen git araştır onlar atlancak şeyler değil bence.

Arkadaşlar bugün itibarıyla C# öğrenmeye başladım. YouTube'dan Engin Demiroğ'un derslerini izliyorum. Yeni proje açtığında kod kısmında şöyle kodlar vardı;

C#:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace TypesAndVariables
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Console.Writeline("Hello World");
Console.ReadLine();
}
}
}

Muhtemelen fonksiyonlara falan sonra girecek, kısaca açıklayayım. En üsttekiler kütüphane isimleri, class ile başlayan sınıf, Java’da dosyanın adı ile sınıfın adı aynı olmak zorunda, C#’da bilmiyorum. Onun altındaki fonksiyon. string args[] kısmı command line argümanlarını temsil eder. Programı çalıştırırken programa argüman verebilirsin mesela x.exe -debug

Program her zaman main fonksiyonunda çalışmaya başlar ve aşağı doğru ilerler, ilerledikçe de senin yazdığın kodlar yürütülür.

Muhtemelen fonksiyonlara falan sonra girecek, kısaca açıklayayım. En üsttekiler kütüphane isimleri, class ile başlayan sınıf, Java’da dosyanın adı ile sınıfın adı aynı olmak zorunda, C#’da bilmiyorum. Onun altındaki fonksiyon. string args[] kısmı command line argümanlarını temsil eder. Programı çalıştırırken programa argüman verebilirsin mesela x.exe -debug

Program her zaman main fonksiyonunda çalışmaya başlar ve aşağı doğru ilerler, ilerledikçe de senin yazdığın kodlar yürütülür.
Fonksiyonların dönüş tipleri falan da var, onlardan bahsetmeyeyim kafan karışmasın ileride zaten öğrenirsin EĞER kararlıysan.

Geri
Yukarı