C++ kodları nerede saklanır?

ibrahiiimkara

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Udemy adlı siteden C++ kursu satın aldım. Kurstaki tüm kodları programda yazarak her kodun mantığını anlayarak ilerliyorum. İlk başta bu kodları deftere de yazayım diye düşündüm. Çünkü ara ara tekrar ederken kolay olur diye deftere yazacaktım. Ancak bunun beni yavaşlattığını gördüm. Programda "//" ile her satırın yanına açıklamaları yazmaya karar verdim. Her yazdığım programı farklı kaydet olarak kaydediyorum. Bu yazdıklarımı bilgisayardan ziyade kaybetme şansımın olmayacağı şekilde hangi sitede saklayabilirim? Belli aralıklar ile kodları tekrar etmek için. Çünkü defter yavaşlatıyor çok zamanımı alıyor.

Kod için bulut depolamala servisleri var. Bir tanesine, güvenmiyorsan birkaç tanesine yükleyebilirsin.
Kod için olmayanlara da yükleyebilirsin.

Dersleri aldığın yer öyle yapıyordur, sen öyle yapmıyorsun gibi geldi bana. Tavsiyem her konu için proje veya dosya oluşturup öyle ilerle. Yorum ekleyerek notlarını alıyorsun zaten. Dosya adlarını da konu şeklinde yap ki o konuda takıldığın bir yer olunca dosyaya kolayca erişebilirsin.

Kod için bulut depolamala servisleri var. Bir tanesine, güvenmiyorsan birkaç tanesine yükleyebilirsin.
Kod için olmayanlara da yükleyebilirsin.

Dersleri aldığın yer öyle yapıyordur, sen öyle yapmıyorsun gibi geldi bana. Tavsiyem her konu için proje veya dosya oluşturup öyle ilerle. Yorum ekleyerek notlarını alıyorsun zaten. Dosya adlarını da konu şeklinde yap ki o konuda takıldığın bir yer olunca dosyaya kolayca erişebilirsin.
Ben de böyle düşünmüştüm. Google drive gibi siteler mantıklı bence. Her örnekte farklı bir kod dosyası açıyorum. Normal bir upload sitesi olabilir sanırım kod sitesine gerek yok gibi.
Kaynak dosyalarını tutabildiğin, gerektiğinde indirebildiğin bir platform. Git kullanımına zaten aşina olman gerekir bir zaman sonra.
Şimdi bakacağım siteye çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı