C# mı Python mu?

AFG2

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben şu an C# Udemy'den Murat yücedağdan öğreniyorum ve C# çalışırken eğleniyorum fakat Python'un bu kadar yaygınlaşması ve tercih edilmesi biraz beni düşündürdü ve bir iki yerde de C#'da iş bulma imkanının azaldığını gördüm sizce Python çalışmaya mı başlamalıyım yoksa C# mı devam etmeliyim açıkcası kafam çok karışık, yardımcı olursanızı sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha yeni başladım, Python öğreniyorum, anlaşılır ve basit olduğu söyleniyor, iş imkanı da fazlaymış.

Arkadaşlar merhaba, ben şu an C# Udemy'den Murat yücedağdan öğreniyorum ve C# çalışırken eğleniyorum fakat Python'un bu kadar yaygınlaşması ve tercih edilmesi biraz beni düşündürdü ve bir iki yerde de C#'da iş bulma imkanının azaldığını gördüm sizce Python çalışmaya mı başlamalıyım yoksa C# mı devam etmeliyim açıkcası kafam çok karışık, yardımcı olursanızı sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ne desem yanlış olur ikisi de birbirinden güzel diller karar size kalmış. 2 Sinde'de kaynak çok fazla var.

Hocam bir dili öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmek insana daha kolay geliyor. Algoritma ve metot yazmayı tamamen kavradıktan sonra gerisi gelecektir. C# devam edin.

Yaygın diye değil ne yapacağınıza göre çalışmalısınız. Python öğrenmesi basit olduğu için ön planda. Kullanıldığı yerler de genel olarak hesaplama ve yapay zeka. Sizin bu kategori ile işiniz yoksa gerek yok. Ama öğrenmek bir artı sonuçta.

Bana göre birini tam bitirmeden geçmeniz yararlı olmaz. C#'a başladıysanız devam edin, ondan sonra Python'a geçin. Ama eğer daha öğrenmeye başlamamış olsaydınız kesinlikle Python önerirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı