C# Neler Öğrenmeli?

hdreizcehennemi

Hectopat
C# öğreniyorum bir süredir. Şimdi metotlara geçeceğim. Açıkçası Python arkasından Java'ya geçmek istiyorum. Lise 2. sınıf öğrencisiyim ve üniversiteye geçmeden bu dillerde az çok bilgi sahibi olmak istiyorum. C# kullanarak az çok program yazabiliyorum. Az Python ve 0 Java bilgim var. Sizce C# ne kadar daha ilerlemeliyim. Nereye geldikten sonra Python'a dikkatimi vermeliyim? Üniversite çağına gelmeden bu konularda gelişmek istiyorum.

SQL konusuna zaten giriş yapacağım. Java daha iyi gibi gelmişti ama .Net konusuna pek göz atamadım. Zaten en baştan beri planım hepsinde az çok bir yere gelmek, sonrasında ise kendimi geliştireceklerimde karar kılıp onlar üzerinden ilerlemek. Tabii her dil konusunda hiç değilse az çok bilgi sahibi olmak gerek.

Meslek lisesinde okumuyorum. Ben sadece bu konularda kendimi geliştirmek konusunda diğerlerinden daha hevesliyim. Hatta bu işe benden daha da erken başlamış ve programlama konusunda iyi olan arkadaşlarım da var, arada onlara akıl danışıyorum. Java tarzında ilgili daha çok onlar. Tabii bir de üniversitede olan abilerim var da onlar da iş, güç derken rahatsız etmek istemiyorum. Bu yaz bir yazılım şirketine staja gideceğim biraz da o yüzden açığı kapamaya çalışıyorum.
Yazılım öğrenmek çok çok zor değil sadece kendin algoritmayı kavrayıp yazabilmen o yüzden sürekli bir şeyler yazmaya bak dene uğraş aklına proje geldikçe.

C# öğreniyorum bir süredir. Şimdi metotlara geçeceğim. Açıkçası Python arkasından Java'ya geçmek istiyorum. Lise 2. sınıf öğrencisiyim ve üniversiteye geçmeden bu dillerde az çok bilgi sahibi olmak istiyorum. C# kullanarak az çok program yazabiliyorum. Az Python ve 0 Java bilgim var. Sizce C# ne kadar daha ilerlemeliyim. Nereye geldikten sonra Python'a dikkatimi vermeliyim? Üniversite çağına gelmeden bu konularda gelişmek istiyorum.
Ne oldu son durum? Merak ettim nasıl ilerlediğini. Ben lise 2 öğrencisiyim, ASP.NET öğrenmeye başlayacağım.

Geri
Yukarı