C# nesne tabanlı programlama dersi için kaynak önerisi

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar, nesne tabanlı programlama dersinden düşük puan aldım. Finalde telafi etmek istiyorum. Çalışabileceğim kurs, kaynak önerisi verir misiniz? C# Console Application dilini görüyoruz.

Son düzenleme:
Udemy'de C# ile ilgili Murat Yücedağ hocam var onun anlatımı ve içerikleri çok iyi ben de onunla başlamıştım uzun zaman önce ve yine udemy de bulabileceğin bir sürü hoca var.Youtube'da Şadi Evren Şeker hocam da iyi ona da bakabilirsiniz.

Hocanın notları ya da varsa önerdiği kitap her zaman en iyi kaynaktır. Hocanın en iyi soru tipini hocanın notlarından tahmin edersin. 4. sınıfta olan bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak diyorum bunu.

Hocanın notları ya da varsa önerdiği kitap her zaman en iyi kaynaktır. Hocanın en iyi soru tipini hocanın notlarından tahmin edersin. 4. sınıfta olan bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak diyorum bunu.

Nesne tabanlı sınavdan 65 aldım bütün verdiği ödevler(3 tane verdi) 10 üzerinden 10 verdi. Amacım finalden yüksek not alıp en kötü ba ile geçmek. Hocanın notlarını videoyu tekrar izleyip deftere ve bilgisayara uyguluyorum ek olarak biraz daha takviye yapmak istiyorum da. C# diline karşı pek bir ilgim yok o yüzden dersi geçme amacındayım yanlış anlaşılma olmasın.

Nesne tabanlı sınavdan 65 aldım bütün verdiği ödevler(3 tane verdi) 10 üzerinden 10 verdi. Amacım finalden yüksek not alıp en kötü ba ile geçmek. Hocanın notlarını videoyu tekrar izleyip deftere ve bilgisayara uyguluyorum ek olarak biraz daha takviye yapmak istiyorum da. C# diline karşı pek bir ilgim yok o yüzden dersi geçme amacındayım yanlış anlaşılma olmasın.

Sana sadece derslerde değil, programlama hayatında verebileceğim en önemli tavsiye, programlama dillerini yazan kişilerin kaynaklarından, dokümantasyonlardan öğren. Asla başkasının anlattığı videolara alışma, kendi kendine öğrenmeye çalış. Başta zorlar ama buna alışan bir programcı en iyi bu yolla kendini geliştirir. O yüzden tavsiyem Microsoft'un C# dokümantasyonundan çalışman. Zaten anlattıkların dersi geçmen için yeterli ama kendini bir adım ileriye taşımak istiyorsan bu tavsiyeme uy. Çoğu kaynak İngilizce olacak, eğer yeterli değilse İngilizceni de geliştir.

Mili eğitim bakanlığının kendi modülleri var. Megep modülleri yazarak Google'da aratın.

Alan = bilişim teknolojileri
Ders = nesne tabanlı programlama

İyi çalışmalar.

Sana sadece derslerde değil, programlama hayatında verebileceğim en önemli tavsiye, programlama dillerini yazan kişilerin kaynaklarından, dokümantasyonlardan öğren. Asla başkasının anlattığı videolara alışma, kendi kendine öğrenmeye çalış. Başta zorlar ama buna alışan bir programcı en iyi bu yolla kendini geliştirir. O yüzden tavsiyem Microsoft'un C# dokümantasyonundan çalışman. Zaten anlattıkların dersi geçmen için yeterli ama kendini bir adım ileriye taşımak istiyorsan bu tavsiyeme uy. Çoğu kaynak İngilizce olacak, eğer yeterli değilse ingilizceni de geliştir.

Aslında benim hedefim Full-stack developer olmak PHP, Java, front-end kısmı için bootstrap, CSS, JavaScript, Angular, React öğrenmeyi düşünüyorum ve İngilizce konsunda kendimi geliştireceğm. C# kısmı için Microsoft dokümasyonundan yararlanacağım. İlginiz için teşekkürler.

Geri
Yukarı