C öğrenirken C#'a ne zaman geçilmeli?

TH6

Decipat
Arkadaşlar merhaba. Ben C öğreniyorum. Benim C öğrenmemdeki amacım C öğrenip diğer dillere kısmen de olsa rahat bir şekilde öğrenebilmek. Ben C üzerinde Switch/Case konusuna kadar geldim. YouTube'dan Murat Yücedağ kanalından izliyordum. Ben C#'a geçmek istiyorum. Hem Unity için hem de Windows uygulamaları için. Sizce mantıklı mı? Yoksa C öğrenip ve C++ öğrendikten sonra mı C#'a geçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam keşke ilk C#'dan başlasaydın gerisi kolay gelirdi C++, C gibi yanlış yapmışsın bir tık.

Hocam keşke ilk C#'dan başlasaydın gerisi kolay gelirdi C++, C gibi yanlış yapmışsın bir tık.
Hocam algoritma otursun diye C ile başladım. C++ öğrenmeyi düşünmüyorum.

Hocam C# başlayacaksam burası nasıl:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden öyle düşnüyorsunuz. Daha temelden zor olanı öğrenmiş. C# çerez gelecek şimdi. Ve diyecek ki AA C++ da şu sıkıntıyı böyle çözmüşler.

Hocam algoritma otursun diye C ile başladım. C++ öğrenmeyi düşünmüyorum.

Hocam C# başlayacaksam burası nasıl:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yapmayı hedefliyorsunuz. Ona göre ben yönlendirme yapabilirim.

Neden öyle düşnüyorsunuz. Daha temelden zor olanı öğrenmiş. C# çerez gelecek şimdi. Ve diyecek ki AA C++ da şu sıkıntıyı böyle çözmüşler.

Ne yapmayı hedefliyorsunuz. Ona göre ben yönlendirme yapabilirim.
Hocam kusura bakmayın geç cevap verdim başka yerdeydim. Hocam hem Unity'de C# ile oyun geliştirmek için hemde C# form uygulamasıyla bir şeyler yapmak için. Mesela kütüphane uygulaması vb. şeyler.

Diger dilleri ogrenmek icin C ogrenmeye ihtiyacin yok ki, CS bilgin iyiyse ( algoritma, network, db vs ) dil dedigin sadece syntax.

Hayatinda C yazmamis kisi C# yazabilir catir cutur.

Diger dilleri ogrenmek icin C ogrenmeye ihtiyacin yok ki, CS bilgin iyiyse ( algoritma, network, db vs ) dil dedigin sadece syntax.

Hayatinda C yazmamis kisi C# yazabilir catir cutur.
Yani hocam algoritmam bana göre var. Hocam diğer dilleri öğrenmek için C'ye ihtiyaç olmadığını biliyorumda diğerlerini daha rahat öğreneyim diye.

Peki hocam kanal öneriniz var mı? Murat Yücedağ var ancak hem videoları uzun hemde konu konu gitmiyor. Rastgele gidiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı