C++ Geleceği Nedir?

eopFnc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 15 yaşındayım. Yazılım mühendisi olmak istiyorum. Şu anda C# ve C++ dillerini aynı anda öğreniyorum. Bazı okuduğum yorumlarda C++ öldüğü artık kullanılmadığı yazıldı. Ben pek inanmadım. Tabi C++ biteceğini sanmam sizce geleceği nedir ? C++ ayrıca C# dilinin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de aranan teknolojiler genelde C#,Java,SQL,Phyton,PHP...
C++ daha çok gömülü sistemler,robotik gibi alanlarda kullanılıyor. Bu alanlarda çalışmayacaksan daha üst seviye dillere yönelebilirsin.

buluta ve internete entegre olamayan hiçbir programlama diline yatırım yapmayın bence bu saatten sonra.
Birçok yazılım artık SaaS olarak hizmet veriyor ve bulutta çalışıyor.
Apsiyon, parasut vb birkaç önemli örnek.

@akifcannn Java'nın bir kaç gömlek üstü, uzun yıllar da öyle kalacak. C++ kadar birikimi olan bir dil yok, oyun Dünya'sına da son derece hakim bir dil, bence C++ bir kaç nesil daha bizimle beraber olacak.

Son düzenleme:
Ölmez hatta C# ve C++ çok güzel diller ancak ne için kullanacağınıza bağlı genelde yazılım mühendisleri C#, C++ ve Java kesin bilirler çünkü bu dillerin önü açıktır ama hangi alanda kodlama yapacağınıza bağlı. Mesela C# nesne yönelimli bir dildir ve robot programlarken kullanamazsın. Genelde fakültelerde bunların üçü de öğretilir. Şimdiden birinde uzmanlaşsan bir şey kaybetmezsin sonuçta ne kadar çok dil bilirsen sorunlara farklı açılardan yaklaşma kabiliyetin gelişir.

Peki robotlarda hangi diller kullanılıyor? Örneğin güncel yapay zeka teknolojileri ile ilgilenen profesyonel ekipler hangi dillerden yararlanıyor?
Bu tarz projeler genelde halka kapalı olduğu için pek bahsedilmez hangi dillerden yararlanıldığı ancak yanılmıyorsam kendi programlama dillerini kullanıyorlardır. Diğer bir ihtimal ise zaten var olan ve yapay zeka programlamaya yatkın olan bir dili alıp kendi amaçlarına göre düzenliyor olabilirler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı