C++ öğrenmeye değer mi?

Öğrenmek istiyorsanız. Benim sayfada programlama kaynak önerisi var oradan alıntılarda yapıldı. İş görür.

Yapacağın iş ne ise ona göre programlama dili öğren. Mesela unreal engine 4 te oyun yapacak isen Python öğrenmezsin gider C++ öğrenirsin.

Türkiye'de hiçbir başarının cezasız kalmadığını düşünürsek hayır.

Yanlış konu. Burası orası değil:)

Tam anlamıya bir dilde yoğunlaşıp ona yatırım yapacaksan bu C++ olmasın. C# şu an çok popüler ve çok hakim olursan sana büyük getirisi olan bir dil olabilir.

Bence C#.

Belki bu dediklerim için linç yerim ama bence gerçekten gelecekte bilgisayar ile ilgili bir iş yapmayacaksan değmez. Sonuçta 3-4 yıl hobi olarak değerlendirilecek kadar kısa bir süre değil bence. Üniversitede bununla ilgili bir bölüm okuyacak olsan bile kimse oraya geldiğinde bunları bilmeni beklemiyor, onları öğrenmek için orada olacaksın zaten.

Elbette önceden bunları öğrenmen hem sana bir sürü şey katar hem de ileride bununla ilgili bir bölüm okuyacaksan işini kolaylaştırır. Ama dediğim gibi 3-4 yıl az bir zaman değil. Bence çok meraklıysan giriş seviyesinde öğrenip daha çok derslerine odaklanman daha iyi olur.

Dostlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim aslında benim hedefim oyun programlamak bunun için C++ en iyisi diyorlar ama bir yandan verilere ve birçok kişinin demesine göre C++ çok fazla düşüşte bu benim kafamı oldukça fazla karıştırıyor C# tabloda daha üstte gözüküyor bilmiyorum kararsızım hadi oyun yapamadım oyun yapamazsam herhangi bir şirkette çalışma ihtimalimi düşünüyorum o yüzden iyi bir dil seçmek istedim C# veya C++ bu ikisi arasındayım siz değerli dostların yorumları benim için önemli 24 yaşındayım okulum yok fakat aşırı araştırmacı ve okuyan biriyim Udemy'den bir sürü eğitim aldım bir çuval kitap aldım ve günlük 4 saat zaman ayırmayı planlıyorum yapıcı ve olumlu yorum beni oldukça teşvik ediyor tabii gerçekleri yazmaktan çekinmeyin hepinize teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için.

Dostlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim aslında benim hedefim oyun programlamak bunun için C++ en iyisi diyorlar ama bir yandan verilere ve birçok kişinin demesine göre C++ çok fazla düşüşte bu benim kafamı oldukça fazla karıştırıyor C# tabloda daha üstte gözüküyor bilmiyorum kararsızım hadi oyun yapamadım oyun yapamazsam herhangi bir şirkette çalışma ihtimalimi düşünüyorum o yüzden iyi bir dil seçmek istedim C# veya C++ bu ikisi arasındayım siz değerli dostların yorumları benim için önemli 24 yaşındayım okulum yok fakat aşırı araştırmacı ve okuyan biriyim Udemy'den bir sürü eğitim aldım bir çuval kitap aldım ve günlük 4 saat zaman ayırmayı planlıyorum yapıcı ve olumlu yorum beni oldukça teşvik ediyor tabii gerçekleri yazmaktan çekinmeyin hepinize teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için.
Hocam düşüşte olduğunu kim söylemiş? Piyasadaki çoğu ünlü uygulama/oyun C++ ile kodlandı. Eğer iyi işler çıkartmak istiyorsanız çok emek harcamanız lazım yoksa neden olmasın. Zaten Cpp'i kavramış biri için diğer dilleri öğrenmek çantada keklik.

Hocam düşüşte olduğunu kim söylemiş? Piyasadaki çoğu ünlü uygulama/oyun C++ ile kodlandı. Eğer iyi işler çıkartmak istiyorsanız çok emek harcamanız lazım yoksa neden olmasın. Zaten Cpp'i kavramış biri için diğer dilleri öğrenmek çantada keklik.
2020'nin en popüler programlama dilleri, en önemli programlama dilleri hangileri

Geri
Yukarı