C++ ölü bir dil mi?

Tensorflow makine öğrenmesi programı değil mi hocam? Backend'le alakasını çözemedim.
Ben de araştırıp buldum bu bilgiyi. Nedenini bilmiyorum açıkçası. Ama ingilizceden çevirme şöyle bir şey buldum.

TensorFlow Backend nedir:

Tensör ürünleri, konvolüsyonlar vb. Gibi düşük seviyeli işlemleri kendi başına işlemez. Bunun yerine, bunu yapmak için özel, iyi optimize edilmiş bir tensör manipülasyon kitaplığına dayanır ve Keras'ın "arka uç motoru" olarak hizmet eder.

Keras nedir:
Keras, Python'da yazılmış açık kaynaklı bir sinir ağı kütüphanesidir. Keras TensorFlow, Microsoft Cognitive Toolkit, R, Theano veya PlaidML ile beraber çalışabilir. Derin sinir ağları ile hızlı deney yapabilmek için tasarlanan bu cihaz kullanıcı dostu, modüler ve genişletilebilir olmaya odaklanıyor.

Dostum emin ol ders konusunda benden tembelini bulman zor. Ama sayısal seçtim. Çünkü kafamda az çok bir şeyler vardı, hala da var. Oyun geliştiriyorum, konusunu da açmıştım. Daha dün Facebook biyografime baktım da, 2013 senesinde bile EA Games çalışanı yazmışım kendimi :D Seviyorum ya ben bu işi...

Şimdi kendimi motive edip üniversite sınavına hazırlanmaya çalışıyorum. Zor ama biliyorum ki EA bölümünden mezun olsam istediğim gibi bir iş yapmam çok daha zor olacaktı. Sana da tavsiyem, varsa bir hayalin o yolda ilerle. Zaten yeterince istiyorsan yapacaksındır bir şekilde. Matematik zaten EA ve TM bölümde aynı. Sadece fen derslerine ekstra çalışacaksın o kadar.

Karar senin dostum :)

Okul müdür yardımcısnı aradım ve dediki artık geçemzsin 12 sınıfta dedi ve şaşrıdım rehbelik ile konuşacağım herkes geçme hakkım olduğunu alamzalrsa dilekçe ver dediler almazlarsa artık tm de kalıp fen desleri ile birlikte yüriceğim ders kitapalrını alıp çok pişmanım 10 sınıfta sayısal seçmedğime.

Okul müdür yardımcısnı aradım ve dediki artık geçemzsin 12 sınıfta dedi ve şaşrıdım rehbelik ile konuşacağım herkes geçme hakkım olduğunu alamzalrsa dilekçe ver dediler almazlarsa artık tm de kalıp fen desleri ile birlikte yüriceğim ders kitapalrını alıp çok pişmanım 10 sınıfta sayısal seçmedğime.
Dostum öyle bir hakları yok. İstediğin bölüme almak zorundalar. Çevrendekiler doğru söylemiş. Olmazsa dilekçe yazıp geçersin bir şekilde. Ama fen dersleri başta ağır gelecek biraz baştan uyarayım :)

C++ ölü bir dil mi? Kaynak var ama diğer dillere göe az. C++ GUI programlama zaten hiç yok. Bölüm 1 var 2 yok. Sizce öğrenmeyi bıramalı mıyım? Bugün 2 saat çalıştım. Her gün ortalama 3 saat çalışmayı planlıyordum ama kaynak sıkıntılı?
C++ kaynak yok diyorsan sen boşver başka dil bakma :D
C++ kullanılan alanlar biraz daha sınırlı sanırım. Java, Python, C# arasından birine yönelmeni öneririm ben ilk önce.
C++ kullanılan alanlar sınırlı mı? C++ ile neler yapılıyor bir bak istersen.

Dostum öyle bir hakları yok. İstediğin bölüme almak zorundalar. Çevrendekiler doğru söylemiş. Olmazsa dilekçe yazıp geçersin bir şekilde. Ama fen dersleri başta ağır gelecek biraz baştan uyarayım :)

Dostum sen nasıl çalıştın kısaca anlatatırmısın bu arada okul şey dedi sadece 12 sınıfta geçme var dedi şaşırdım.
kararımdan dönücem galiba kendime güvenmiyorum fzk kmya biyo ilerlediler yetişemicem zor olur okulda yok

Son düzenleme:
Dostum sen nasıl çalıştın kısaca anlatatırmısın bu arada okul şey dedi sadece 12 sınıfta geçme var dedi şaşırdım.
kararımdan dönücem galiba kendime güvenmiyorum fzk kmya biyo ilerlediler yetişemicem zor olur okulda yok
Ben hala çalışıyorum 12. sınıfım daha. Sanırım biraz gözünü korkuttum ben ya, dostum güven kendine. Milyonlar yapabiliyorken senin neyin eksik ki sen neden yapamayasın? Hayalin varsa peşinden koş.

Ben hala çalışıyorum 12. sınıfım daha. Sanırım biraz gözünü korkuttum ben ya, dostum güven kendine. Milyonlar yapabiliyorken senin neyin eksik ki sen neden yapamayasın? Hayalin varsa peşinden koş.

Aslında tm kalıp fen çalışmak fikrim sınavlardan düşük alırsam ort düşer dershaneyede fenden girerim kendim çalışıp devam edeceğim kararımı verdim gibi hiçbir şey yolunda gitmiyor bu da gitse şaşardım.

İnternet üzerinde bir çok kaynak mevcut ve ücretsiz biraz araştırmayla bulacağını düşünüyorum, ayrıca dil olarak eski olabilir fakat ölü bir dil değil.

Aslında tm kalıp fen çalışmak fikrim sınavlardan düşük alırsam ort düşer dershaneyede fenden girerim kendim çalışıp devam edeceğim kararımı verdim gibi hiçbir şey yolunda gitmiyor bu da gitse şaşardım.
Sakın bak hiçbir şey yolunca gitmiyor kafasına girme. Bir kapı kapanır ama diğeri açılır. Vardır bunda da bir hayır deyip devam et. Eğer gerçekten istiyorsan yazılın vs kesinlikle korkmadan sayısala geçiş yap. Sadece biraz daha fazla çalışacaksın. Zaten hayallin için bunu fazla görmezsin diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı