C# OleDB Eksik İşleç Hatası

Roq TyTaN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
C#'ta Sinema rezervasyon programı yapıyorum, çok az kaldı bitmek üzere. Programda yeni film ekleme ve düzenleme bölümündeyim fakat burada film açıklaması girmeye kalkınca hata alıyorum. Aşağıdaki kodda film ile ilgili alanları güncellemeye yarayan kod var.

Kod:
komut = new OleDbCommand();

baglanti.Open();
            komut.Connection = baglanti;
            komut.CommandText = "update filmler set film_Adi='" + txtFilmAdi.Text + "',yonetmen='" + txtYonetmen.Text + "',film_tur='" + comboBox1.Text + "',aciklama='" + textBox1.Text + "',imdbpuan='" + comboBox2.Text + "',vizyontarihi='" + dateTimePicker1.Value + "',filmafis='" + textBox2.Text + "' where film_ID=" + textBox3.Text + "";
            komut.ExecuteNonQuery();
            baglanti.Close();
            listele();
Kodlar yukarıdaki gibi eğer açıklama bölümünü boş bırakır yada kısa bir açıklama girmeye kalkarsam hata almıyorum ama ne zaman uzun bir açıklama girmeye kalksam eksik işleç hatası alıyorum. Sizce sorun nerede ? aşağıya hata ile ilgili biraz daha bilgi sahibi olun diye bir kaç resim ekleyeceğim.

islec.png

veritabani.png

Veri tabanında da açıklama alanı Uzun metin olmasına rağmen hala uzun bir açıklama ekleyemiyorum ve güncelleyemiyorum bu alanı?

yokmu yardımcı olucak birisi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı