C#'ta kendimi nasıl geliştiririm?

HD4450

Kilopat
Meslek lisesinde okuyorum. Yarın okulun yazılım kursuna başlayacağım. Okulumuzun yazılım hocası çok bilgili bir adam derslerinden de iyi anlıyorum anlatacaklarını anlayacağımdan da eminim. Sizce kurs bitince kendimi ne tarz programlar/yazılımlar yaparak geliştirebilirim? Örnek program önerir misiniz?

Meslek lisesinde okuyorum. Yarın okulun yazılım kursuna başlayacağım. Okulumuzun yazılım hocası çok bilgili bir adam derslerinden de iyi anlıyorum anlatacaklarını anlayacağımdan da eminim. Sizce kurs bitince kendimi ne tarz programlar/yazılımlar yaparak geliştirebilirim? Örnek program önerir misiniz?

Udemy'den ileri seviye C# kursu alıp kendini gelistirebilirsin örneğin DevExpress gibi.

Ben WPF arayüz sistemini kullanarak MVVM tasarım desenine uygun bir kütüphane otomasyonu yapmıştım, C#'a bu şekilde girdim. Burada MVVM tasarımına bağlı kalmak çok önemli, bu konu başlangıçta zor gelse de C#'ı daha genişçe kapsıyor.

Kısa zaman içinde güneş patlamaları , çatlamaları vs nedenlerden elektriğimizi kaybedip karanlığa gömülmeyeceğimizi farz ederek ;) , c# temellerini ve oop(nesne yönelimli programlama) kavrayınca , mutlaka "entity framework" öğrenin (farklı veritabanları kodlarıyla boğuşmamak için) , youtube gencay yıldız aratın gördüğüm en kapsamlı ücretsiz türkçe ef içeriğine sahip ve yeni sürüm geldikçe içeriği güncelliyor. internet'e açılabilmek için önce html ve css öğrenin (hatta c# la birlikte başlayın boş zamanlarınızı değerlendirin, youtube da bir ton ücretsiz içerik var), css de çok yıpranmayın muhtemelen bootstrap(hazır css gibi düşünün) ve/veya tema giydirmeyi kullanacaksınız, sonra "c# asp.net core mvc" , sonra "c# asp.net core web api" (zamanınız yeterliyse üzerine javascript > typescript > angular , sonra mobilde olsun istiyorsanız flutter) . ide olarak muhtemelen Visual Studio Code kullanacaksınız, yanına Visual Studio Community de kurup alışmaya başlayın. Bunun yanı sıra mutlaka "git" öğrenin. Kısaca c# tek başına yeterli değil yanında ilgili yardımcı diller , teknojiler vs de öğrenmeniz gerekecek , başarılar dilerim.

Ne kurs alarak, ne bir şey okuyarak... Proje yaparak gelişirsin. Proje yapmadan elli tane kurs bitir, ne öğrendiğin pekişmiş olur ne de onların gösterdiği o temellerden ileri gidersin.

Ne kurs alarak, ne bir şey okuyarak... Proje yaparak gelişirsin. Proje yapmadan elli tane kurs bitir, ne öğrendiğin pekişmiş olur ne de onların gösterdiği o temellerden ileri gidersin.

Hocam bende onu soruyorum zaten. Kurstan sonra ne tarz projeler yapmam gerekiyor?

Kurs bittikten sonra spor salonu otomasyonu, personel takip programı gibi şeyler yaparak C#'a daha çok hakim olabilirsin.

İyi fikir hocam kurs bitsin yapacağım.

Hocam bende onu soruyorum zaten. Kurstan sonra ne tarz projeler yapmam gerekiyor?
Ne tarz proje diye bir şey yok. Hangi alanı istiyorsan ona yönelik proje araştıracaksın. Web mi istiyorsun? Site geliştir. Önce statik bir site geliştir, sonra işin içine db ekle, daha sonrasında realtime uygulamalar geliştirmeyi dene. Vs vs. Google'da project based learning diye aratabilrisin.

Yani ne yaparsaniz yapin "Ben ogrendim." demeyin. En cok "Ben hedeyi hödöyü biliyorum." diyenlerden cekiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı