C# Tarih ve Şifre bilgisi isteme

Mustafa Ünsal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba C# ta tarih ve şifre isteyen bir kod yazılacak. Şifre doğru olduğunda eğer tarihle ilgili hatalı bir giriş söz konusu olduğunda varsayılan değer olarak bugünün tarihi atanacak. sisteme giriş izni için doğru tarih doğum günü olacak. Ben işin içinden çıkamadım eğer bilgisi olan var ise yardım ederse çok sevinirim.
(Birde 2 tane form olması isteniyor ama 2. formda ne olacak hiçbir fikrim yok.(OLMASA DA OLUR))

Hocam basit bir if- if-else ve else komutu yazmanız gerekiyor. Örnek kodu aşağıya yazıyorum.

if (password == "girilenDeger" && tarih != "girilen Tarih")
{
// burada önce tarihi bugün tarihine eşitleyeceksin internette otamatik tarih alma kodu var.
// sonra sisteme giriş yaptıracaksın.
}

if else (password != "girilenDeger" && tarih != "girilen Tarih" )

{
// şifre ve tarih yanlış lütfen tekrar girin
}

else
{
// tebrikler ikiside doğru sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptınız.
}

bu tarz bir kod yapısı olacak

Tamamdır çok sağol.
Ne yazık ki istediğim şekilde olmadı ben size Form Görüntüsünü atıyım ona göre açıklama yapayım

Çalıştırdığımda şifre gireceğim ve dateTimePicker ile doğum tarihini gireceğim (herhangi bir tarih)
Giriş yap dediğimde eğer şifre doğru tarih yanlış ise tarihi şu an ki tarihe eşitleyecek.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Hocam kusura bakma vizelerden dolayı foruma giremedim. Mantık hemen hemen aynı. Eğer şifre doğru ve tarih yanlış ise "DateTime.Today " komutu ile bugünün tarihini dateTimePicker'a atayacaksınız.

Yine if else mantığı olacak.

if (password == true && dateTimerPicker.GetText() != "doğum tarihi ise")
{
dateTimePicker = DateTime.Today
}

mantık bu şekilde olacak. Bu arada syntax büyük ihtimalle hatalı. Uzun süredir c# yazmadığımdan sytanx konusunda bir şey diyemeyeceğim. Google'da nasıl atama işlemi yapacağınızı bulabilirsiniz.

Burada belli başlı C# Tarih komutları mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı