C# vs C++

Şenolcan Karaer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yazılım geçmişim hiç olmadı, biraz araştırdım internette. Fakat çok kafa karıştıracak yorumlar var, nasıl bir yol izlemem gerekiyor? C# ile mi başlayayım yoksa C++ mı? Yazılımcı dostlara soruyorum, hangisiyle başlamam doğru olur?

Merhaba arkadaşlar. Yazılım geçmişim hiç olmadı, biraz araştırdım internette. Fakat çok kafa karıştıracak yorumlar var, nasıl bir yol izlemem gerekiyor? C# ile mi başlayayım yoksa C++ mı? Yazılımcı dostlara soruyorum, hangisiyle başlamam doğru olur?

Oyun geliştirmek istiyorsan C# başlayabilirsin.
Unity ile kullanırsın.

Yazılımcı değilim ama öğreneceğim. Çoğu yazılımcı da başlangıç olarak C++ ve C# yazılım dillerinin zor olduğunu söylüyorlar. Ekstra olarakta İlk öğrenmeleri gerek dilin de Python olması gerektiğini söylüyorlar. Python öğrenirsen hem fazla iş imkanın olur hem de öğrenmesi kolay.

C++ ve C# yazılım dilleri oyun yapmak için gerekir. Sen oyun mu yapacaksın?

En derin tavsiyelerimle C oturduğu zaman gerisi hikaye, bir bakmıssın CPP de yazıyorsun bir bakmıssın baska yerde, hem de temel mantığı anlamış olursun.

Oyun yapmak istiyorum. Ayrıyetten oyunları kırmak istiyorum hile olsun vb şeyler olsun :)
Önce algoritma çalışman gerekiyor. Masaüstü uygulama, web tasarım yapacaksan C₺ ve türevleri. Gömülü yazılım yapacaksan C++. Nvidia'da çalışırım dersen yine C++.
Önerdiğiniz bi algoritma dersi var mı hocam?

Geri
Yukarı