C# vs Java vs C++

Şahsi fikrim olarak soruyorsanız evet. Örneğin Unity C# kullanıyor. ASP'de keza aynı şekilde. En çok kullanılan yazılım dillerinde her zaman ilk 5'te oluyor. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam geçen sene en çok kazandıran diller arasındaydı.

Şahsi fikrim olarak soruyorsanız evet. Örneğin Unity C# kullanıyor. ASP'de keza aynı şekilde. En çok kullanılan yazılım dillerinde her zaman ilk 5'te oluyor. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam geçen sene en çok kazandıran diller arasındaydı.

Teşekkür ederim kendi yol haritamı C# üzerinden çizmeyi düşünüyorum.

Sizce bu üç programlama dilinden hangisini öğrenmeliyim? Yazılıma yeni başlamayı düşünüyorum ve nerelerden bunları öğrenebilirim? Kendimi nasıl geliştiririm?

Java ile başlamanızı önermem. Ben Python kullanıyorum tavsiye olarak önerebilirim. İlla bu dillerden biri ile başlayacaksanız da C# güzel bir dildir.

Rica ederim araştırmalarında ve eğitim hayatında başarılar dilerim zira bir yazılım öğrencisi olarak bu iş zor ve gösterildiği gibi değil. Umarım istediğin gibi bu alanda ilerlersin.

Umarım ilerlerim yazılım artık bir hayatın parçası olmaya başladı. ChatGPT yazılımı bitirecek diyorlar da hayırlısı diyelim.

Teşekkür ederim kendi yol haritamı C# üzerinden çizmeyi düşünüyorum.

Ben de C# geliştiricisiyim freelancer olarak çalışıyorum. Başka yazılım dilleriyle de uğraşıyor olsam da C#'a mutlaka işim düşüyor, eğer bir sıkıntı yaşarsan beni etiketleyebilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.

Ayrıca konunuza cevap vermek gerekirse neden üçü birden olmasın? Başlangıçta bu durum çok kafanı karıştırabilir fakat ilk öğrendiğin dilde düzgün ve istikrarlı ilerlersen bir problem çıkacağını sanmıyorum C# ve java birbirine çok benziyor. C++ İse biraz karışık pek bakmadım. C# ile iyicene geliştikten, aklına gelen projeleri yapabilecek seviyeye geldiğinde C++'a veya başka dile geçebilirsin.

Geri
Yukarı